Maikel Astur: särgid on välja müüdud, aga fännitsoonis võiks hoida sinist joont

23. november 2019 | Uudised

Maikel Astur ja Edvin Kibus võitlevad 23. novembril Number One Fight Show’l. Ringi astub ka teisi Eesti mehi, kellele pöialt hoiame, aga Maikel kinkis seekord toimetusele piletid ja GoodFight on sel õhtul esimest korda tema fännitsoonis.

Kohe on algamas kaalumine. Kell on 16:20, istume GoodFighti toimetuse laua taga. Meil on laud lookas, aga Maikel siiski ühtegi ampsu ei võta. „Kaalumiseni on jäänud 40 minutit ja ei ole võimalik,” põhjendab ta.

Palju maha võtsid?

3 kilo. Ei ole kõige hullem, aga kui seda korralikult teha, on ikkagi häiriv.

Mida kaalu langetamiseks tegid?

Jälgisin toitumist terve nädala. Täna tegin kerge jooksu, sest pidin seda niikuinii tegema. Olin ka sooja duši all ja sellega kaal langes.

Oleme su fänne ikka kõrvalt jälginud, neid tunnustanud, filminud. Nad on väga tublid olnud juba aastaid. Võib vist isegi öelda, et kõige tublimad fännid ongi hetkel Maikel Asturil. Millega peab fännitsoonis arvestama? Kui on Kibus särgi peal, siis tohib sinna minna?

Kindlasti mitte. Selleks on meil seal suured mehed, kes sellise särgiga inimesed kohe välja viskavad. Ta on tore mees küll, aga minu sektoris talle kohta ei ole. Minu sektori mõte on see, et kõigil oleks hea olla. See on sektor, kus võib karjuda kaasa ja plaksutada nii palju, kui tahad.

Mõistetav, et vastasele ei tohi kaasa elada, aga teistele Eesti sõdalastele?

Jah, muidugi. Minu sektor on alati väga lärmakas, isegi siis, kui ma pole veel ringis. Eks kuidagi peab hääle soojaks tegema.

Mis riietust peaks kandma?

Minul on sinine särk all. Mul tulid välja ka uued fännisärgid, aga need on hetkel välja müüdud. Siiski prooviks hoida sinise särgi joont. Eesti värk ikkagi.

Kuidas matšiks valmistusid?

Valmistumine on olnud tegelikult väga pikk. Käisin MM-il. Enne seda olin Valgevenes kümme päeva. Sellest saati on juba hea vorm all. Pärast MM-i jätkasin kohe trennidega, ehitasin veel peale. Nüüd peaks tippvorm käes olema.

Kuidas Kibusele vaimselt vastu lähed? Tegemist on väga palju võistelnud sportlasega.

Me kõik teame, et pea 70 profimatši räägivad enda eest. Eks ta on ikka samasugune fighter ringis, aga ta pole võitmatu. Meil on tema vastu väga hea taktika. Isegi kui nad arvavad, et teavad, mida ma teen, on ringis täiesti teine asi.

Ennustame. Kui kaotad, siis mis võiks põhjus olla?

Minu viga. See matš ei ole Edvini võita, vaid minu kaotada või võita.

Kui tuleb võit, siis mis selle toob?

Raske töö, treenerite usaldamine, taktikast kinnipidamine.

Kui magusaks osutub võit sellepärast, et Kibus Themast võitis?

See ei loe. See on minu ja Edvini vahel. Me oleme kaks Eesti parimat. Mina olen viimastel aastatel aktiivselt võistelnud ja tema on Eesti üks parimaid.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel