Lomatšenko võitis Campbelli punktidega

01. september 2019 | Uudised

Londonis poksisid 31. augustil WBO ja WBA tšempion (62 kg) Vassõl Lomatšenko ja kohalik Luke Campbell.

Mängus oli lisaks vaba WBC tiitel. „Campbell on väga hea poksija, tehniline,“ ütles Lomatšenko enne matši.

Lomatšenko hakkas palju pikemat inglast aktiivsemalt lööma 3. raundist ja oleks ta 5. raundis peaaegu põrandale saatnud, kuid kell päästis Campbelli. Inglane kosus ja vastas järgmistes raundides tugevate löökidega. 11. raundis lõi ukrainlane nii, et Campbell toetas põlvele. Lomatšenko võitis 119-108, 119-108, 118-109. Tabamused olid 211-131. Campbell pärast pressikonverentsile ei tulnud. Ta läks haiglasse.

Lomatšenko ütles pärast, et ei poksinud ideaalselt, aga tahaks matši videolt vaadata. “Campbell on hea haardeulatusega,” sõnas ta.

Lomatšenko teenis 4 miljonit dollarit, mis on tema rekord. Pool sellest läheb igasugustele tegelinskitele (mänedžerid, promootorid jne) ja siis järelejäänud 2 miljonist omakorda pool veel isale, kes on tema treener.

Lomatšenko poksis Londonis viimati 2012. aastal, kui võitis olümpia.

Lomatšenko promootor Bob Arum ütles, et Lomatšenko soovib poksida ka IBF-i meistri Richard Commeyga, aga kuna Commey poksib detsembris Teofimo Lopeziga, leitakse ukrainlasele enne veel keegi teine. Kui Lomatšenko on kõigi organisatsioonide tšempion, liigub ta kaalus allapoole, sest tema kaal on tegelikult 58 kilo. Lomatšenkoga soovib poksida IBF-i tšempion (54 kg) Naoya Inoue.

Kuna Campbell on Eddie Hearni poksija, küsiti Arumilt ka, mida ta arvab, et suurem osa Hearni matše on DAZN-is. „Keegi ei vaata DAZN-it,“ ütles Arum. „DAZN-is vaadatakse ainult Canelo matše, kes pole Eddie poksija.“

Eddie isa, legendaarne promootor Barry Hearn ütles, et Lomatšenko oli laisk ega suutnud matši lõpetada. “Ta on väga hea poksija, aga mingi legend ta veel pole,” sõnas Hearn.

Kohalik Hughie Fury (+91 kg) sai matšis vabale WBA rahvusvahelise meistri tiitlile ühehäälse kaotuse 111-117 Aleksander Povetkinilt, kelle viimane matš oli aasta tagasi Anthony Joshuaga. 2. septembril 40-aastaseks saav Povetkin keeras paremuse enda kasuks 8. raundis. 24-aastasel Furyl nirises 9. raundiks veri. Hughie nõbu on Tyson Fury, kellega Povetkin soovib järgmiseks poksida.

Kohalik WBC tšempion (51 kg) Charlie Edwards (15-1 enne) poksis vähetuntud Julio Cesar Martineziga (Mehhiko). Martinez saatis inglase nokauti, kuid sooritas ühe löögi siis, kui inglane toetus põlvele. See oli reeglitevastane. Tulemus: no contest. Peetakse kordusmatš. Edwards sai tšempioniks detsembris võiduga Cristofer Rosalesi üle.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel