Selleks, et trenni teha, ei ole vaja alati jõusaali minna või end rühmatundidesse registreerida. Täiesti edukalt saab trenni teha ka koduses mugavuses. Kuigi väiksemas kodus võib tekkida küsimus kuhu ennast ja trenniasju mahutada, siis vastus on ainult targa planeerimise kaugusel.
Kodune trenninurk on hea lahendus neile, kes tahavad natukene venitada, hüppenööriga hüpata, keharaskustega jõuharjutusi teha või muud sarnast. Enamasti ei mahu koju ära täissuuruses jõumasinad, kuid on mitmeid lihtsamaid lahendusi, mida saab ka väikeses kodus mugavalt kasutusele võtta.
Treeningvahenditele hoiustamine kodus
Treeningvahenditega tekib õigustatud küsimus, kuhu panna need sel ajal kui trenni ei tee. Toanurka visatuna jäävad need tõenäoliselt jalgu ja jätavad ruumist korratu mulje. Üks häid lahendusi on trenniasjade paigutamiseks vertikaalsete lahenduste – ehk riiulite ja kappide – kasutamine. E-poe Kaup24.ee riiulite valiku leiate sellelt lingilt.
Seinale kinnitatud avatud riiulid aitavad põrandapinda kokku hoida ning annavad samal ajal ka selge ülevaate sellest, mis kus on. Alumisele riiulile saab panna kõige raskemad asjad nagu näiteks hantlid, kõrgemale aga näiteks kummilindid ja trenniriided. Kõige kõrgemale võib tõsta aga kokkurullitud joogamati, mis on siis kindlalt silme eest ära, ent siiski vajadusel mugavalt kättesaadav.
Kui avatud riiulid ei sobi kodus oleva disainiga, võib asju ka muul moel pilgu eest ära peita. Ottoman või kodusema nimega tumba on üks nendest headest lahendustest. Kuna tegu on pehme kattega mööbliga, saad soetada täpselt sellise variandi, mis ülejäänud sisustusega sobib. Lisaks sellele, et ottoman hoiab kindlas kohas ning pilgu eest varjatult kõiki asju, mis sul trenniks vaja läheb, saab seda kasutada ka istumisalusena.
Mõnikord ei pruugi aga ka väike ottoman ära mahtuda ja tuleb järgmiseid variante vaadata. Kindlasti on sul kodus kapp või isegi sektsioonkapp, milles leidub vaba sahtel või riiul, mahutamaks sinna ära kõik vajalikud trenniasjad. Sellisel moel on need alati ligipääsetavas kohas, ent ei jää teisi tegemisi ja toimetusi häirima.
Kompaktsed treeningvahendid
Kodusesse trenninurka võiksid kuuluda spordivahendid, mis ei jää jalgu ning mida saab mitmel moel kasutada. Üks selliseid asju on näiteks kummilint. Kokkupandult ei võta see rohkem ruumi kui üks sokipaar, kuid venitusharjutuste hulk, mida selle abil teha saab, on pea piiramatu. Eriti hästi sobib see neile, kellele keharaskusega harjutused on juba lihtsaks muutunud aga hantleid soetada ei taha.
Hantlitele mõeldes tasub soetada variandid, et vastavalt vajadusele raskemaid hantleid kasutada. Üks hea ja küllaltki lihtsalt kasutatav treeningvahendeid on ka lõuatõmbekang. Võimalik on soetada kang, mis on püsivalt ukseavasse kinnitatud aga kui see jääb häirima, saab selle kinnitada ka näiteks seinale või osta hoopiski teisaldatava versiooni.
Paljude harjutuste juures kulub ära ka joogamatt. Korralik joogamatt aitab ka kõige libedamal põrandal hoida tasakaalu, pakkudes kindlat ja mittelibisevat aluspinda. Lisaks on joogamatt multifunktsionaalne sobides pea kõigi venitusharjutuste jaoks.
Nagu näha, siis koju trenninurga tekitamisel kehtib väga lihtne ütlus: kes tahab, leiab võimaluse ja kes ei taha, leiab vabanduse. Kuigi algul võib väikeses kodus trenninurga sisustamine tunduda võimatu ülesandena, siis tegelikult pole see üldse niivõrd keeruline.
Mõtteid jagas e-pood Kaup24.ee – tutvu ka laia spordikaupade valikuga! Tegemist on reklaamartikliga.
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee