Vabariigi Valitsuse loal lubatakse alates 5. maist täiskasvanud tippsportlastele treeningud siseruumides Kultuuriministeeriumi nõusolekul. Kultuuriministeerium koostab ja saadab asjaosalistele lähiajal täpsema juhise, kuidas treeninguid korraldada ja Kultuuriministeeriumi nõusolek saada.
„Teadusnõukoja olukorra analüüsile tuginedes otsustasime jätkata koroonaviiruse vastaste piirangute leevendamist. Kui nakkuse levik ei hoogustu, saame eritingimusi jälgides 5. maist laiendada tippsportlaste treenimisvõimalusi nii sise- kui ka välitingimustes Eesti koondise kandidaatidele,“ kirjutas peaminister Jüri Ratas eile oma Facebooki leheküljel.
Siseruumides treenimine on lubatud üksnes sportlastele, kellel on vähemalt Eesti koondise kandidaadi sportlik tase. Kui spordiala eripärast tulenevalt kuuluvad täiskasvanute koondisesse alla 18-aastased sportlased, siis nende puhul on vajalik lapsevanema nõusolek. Kultuuriministeerium koostab ja saadab asjaosalistele lähiajal täpsema juhise, kuidas treeninguid korraldada ja Kultuuriministeeriumi nõusolek saada.
Kultuuriministeeriumilt nõusoleku saamiseks tuleb spordialaliidul käituda tõenäoliselt järgmiselt (täpsustamisel):
- Koostada nimekiri sportlastest ja treeneritest, kellele soovitakse tagada siseruumides treenimine.
- Valida koos sportlaste, nende treenerite ja spordiklubidega välja maksimaalselt 2 spordiobjekti Eestis, kus siseruumides treenida.
- Leppida spordiobjekti omanikega kokku spordiobjekti kasutamise tingimused, et oleks tagatud allpool märgitud nõuete täitmine.
- Saada vajadusel kohaliku omavalitsus üksuse luba spordiobjekti kasutamiseks nimekirjas olevatele sportlastele ja treeneritele.
- Esitada sportlaste (alla 18-aastaste sportlaste puhul ka lapsevanema nõusolek) ja treenerite nimekiri koos spordiobjekti omaniku ning vajadusel kohaliku omavalitsus üksuse nõusolekuga Eesti Olümpiakomiteele ja Kultuuriministeeriumile heaks kiitmiseks.
Sellest tulenevalt on võimalik juba täna alustada sportlaste nimekirja koostamist ning spordiobjektide omanikega läbirääkimisi.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?