Karl-Joonatan Kvell

Fotod: Christo Neemre

KING OF KINGS! Karl-Joonatan Kvell: tahan jõuda maailma suurimatele turniiridele

13. oktoober 2017 | King of Kings

Juba laupäeva õhtul toimub Tondiraba Jäähallis võitluskunstisarja King of Kings 49. Grand Prix. Reedel kohtusid võitlejad esmakordselt Venus Clubis, kus toimusid võistluseelne kaalumine ja pressikonverents.

Teiste seas oli ka Karl-Joonatan Kvell, kes treenis turniiriks Hollandis, kust tuleb teda õpetama ja toetama ka legendaarne Mike`s Gymi looja Mike Passenier. Mike Passenierastaseks King of Kingsil on tal Maikel Astur.

Karl-Joonatan Kvell, kuidas ettevalmistus King of Kingsiks on läinud?

Suurepäraselt. Tulin alles nädal tagasi Hollandist treeninglaagrist, kus ma peaaegu elan ja sealses klubis treenin. Seal on maailma tippklass koos ja ma olen juba praegu palju arenenud. Ootan suurejooneliselt juba homset.

Võidujanu on seal laagris kõigil suur, kuidas sa selle pingega hakkama said?

Alguses oli väga raske, aga ma olen vaimselt arenenud ja kõigeks valmis. Võin ükspuha millise vastase vastu astuda.

Karl-Joonatan Kvell

Sa ütlesid, et me veel kuuleme sinust. Mida me kuuleme?

Te kuulete minust maailmamastaabis, ma arvan, et Eesti jääb väikeseks, minu vaated on Eestist väljapoole. Tahan kindlasti jõuda maailma suurimatele turniiridele, mul on kõik šansid selleks olemas.

Kuidas sa ennast lisaks füüsilisele vormile vaimselt ette valmistad?

Ma mediteerin, see aitab mul enda probleemidega tegeleda. Olen palju üksinda, teen trenni ja nii ma valmistungi.

Kuidas sa oma vastast kommenteerid?

Ülbe, teda ei saa alahinnata, kuid ma lähen kindlalt võitlema ja ei usu, et ta mulle suurt peavalu valmistab.

Karl-Joonatan Kvell

Mida sa treeningperioodi jooksul õppisid?

Poksi. Mu löögid on tugevaks läinud, baastehnikas oleme kõike jälle nullist teinud. Kui tulin tagasi ja Keviniga trenni tegin, ütles ta, et tuntav vahe on sees. Olen positiivse tagasiside saanud.

Kes on sul turniiril nurgas?

Hollandi klubist tuleb Mike Passenier, kes on maailmas väga austatud kickpoksitreener, pluss üks tema abiline ja Kevin Renno, nii et seljatagune on mul tugev ja kindlasti ei saa neile pettumust valmistada.

Karl-Joonatan Kvell

Sa oled justkui õnnesärgis sündinud, kui palju on õnne ja kui palju tööd?

Eks see kõik on töö ja õnne väga ei ole, ma olen talendikas ja olen ennast tõestanud. Keegi ju ei tule sinuga niisama Eestisse kaasa, kui sa oled seal klubis kuu aega treeninud — eks nemad nägid minus seda, mida Kevin minus näeb. See oli mulle suur au, et nad üldse minuga tulevad, ja ma tahan hea esituse teha, nagu alati.

Osad poksijad teevad show`d ja lubavad kõiki asju kokku, teised on rahulikumad ja näitavad ringis, mida nad oskavad. Kumb sina oled?

Olen pigem see teine. Mulle meeldib rahulikuks jääda ja ma ajan oma asja, Inimesed, kes on väga ülbed ja ärplevad, on tegelikult sisemiselt nõrgad. Minu tugevus on rahulikkus, ma teen ringis seda, mida ma pean tegema. See ongi hetkel mu töö.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel