Kevin Renno: aitäh kõigile toetajatele!

15. oktoober 2019 | Muay Thai Liiga, Uudised

Eesti Muay Thai Liiga hooaja avaetapil 13. oktoobril oli matše palju. „Nii palju, et mul läks lugemine sassi, aga kuskil 30 ringis neid oli. Registreerimise järgi oleks pidanud olema 37, aga nagu ikka jäävad mõned ära,“ ütleb korraldaja Kevin Renno.

Oli ajalooliselt esimest korda jaapanlane ringis?

Jah, selles mõttes oli kõige rahvusvahelisem Eesti Muay Thai Liiga, et oli üks osaleja Jaapanist, üks Leedust ja üks Ukrainast.

Jaapanlane üllatas ka?

Tegemist oli C-klassi matšiga ehk siis sportlased, kes teevad oma esimesi matše. Tubli oli, südikas oli. Matš jäi viiki ja mõlemad sportlased oli tublid.

Kes köitis enim tähelepanu?

Kindlasti Ukraina poiss Daniil Petrošenko, kes võistles ühe Narva sportlasega. Mõlemad näitasid head tai poksi. Võit läks Ukrainale. Hästi sümpaatne poiss oli.

Nuttes ringist välja väga palju ei mindud. Üks tüdruk ja keegi veel. Mida öelda nende treeneritele või vanematele, kes sellise kurva kogemuse on saanud?

Ma ei ütleks, et see kurb kogemus on. See on pigem õpetus. Keegi viga ega haiget ei saanud. See on pigem ego, mis need pisarad välja surub. Läbi raskuste me saame tugevaks.

Miks naised üldse ringi lähevad?

Seda peaks naiste käest küsima. Ma arvan, et naised on sama võimekad kui mehed ja ei peaks nimetama ühte naistealaks või meestealaks.

Lähme tagasi aega, kus Andra Aho asus esimest korda ringi. Kes rohkem teda ringi lükkas, tema ise või Kevin Renno?

Ma arvan, et pigem mina jah. Sai pakutud niimoodi päev enne võistlusi. Julge tüdrukuna ta võttis selle vastu ja sai niimoodi hamba verele.

Täna on ta üliõpilaste meister ja annab karikaid üle kõige parematele.

Jah, kahjuks või õnneks ta otsustas ka kõrghariduse saada. See on praegu tema sportlaskarjäärile pausi sisse toonud, aga loodame, et peale seda aastat, kui ülikool saab lõpetatud, ta jätkab ja tuleb veel palju häid matše.

Spordivõistlused rahata ei toimu. Keda tänada, et see hooaeg algas nii, nagu see algas?

Igasugune sporditegevus vajab rahalist toetust, eriti amatöörsport, kus auhinnarahasid pole. Neid üritusi korraldatakse toetajate armust. Meid on õnnistatud mitmete toetajatega, kes on meie kõrval juba aastaid olnud: söögikoht Toit’s, RPK Teed, Tarrest, Estlander, Trisil ja Renmet. Lux Ekspress toob alati meie välisvõistlejad bussiga Eestisse ja toimetab ka tagasi.

Foto: Shutterstock

Kui suur on vabatahtlikegrupp, kes selle kõik ära korraldab?

Meeskonnas on 15-20 inimest. Põhikorraldusega tegeleb kolm inimest, lisaks abistajatemeeskond ja kohtunikud. Tuleb leida viis, kuidas kohtunikke motiveerida. Nende teenistus pole sellistel võistlustel väga suur. Nad teevad seda alaarmastusest, aga võiks olla veel rohkem neid alaarmastajaid, kes siin viitsiksid istuda niimoodi terve päeva. Tuleb leida toetajatelt abi, et kohtunikud saaks paremini tasustatud.

Monika Kuzmina

Vaata veel