Sigrid Kapanen. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Kahekordne maailmameister Sigrid Kapanen: neljast matšist ükski ei olnud kerge

10. juuni 2024 | Uudised

21-aastane viljandlanna Sigrid Kapanen saavutas Kreekas toimunud taipoksi MM-il U23 maailmameistri tiitli juba teistkordselt. 2022. aastal võitis ta Tais kuldmedali kaaluklassis -67 kg, seekord tõi Sigridile võidu tugev ettevalmistus ja soov osaleda suurema osalejaskonnaga ja konkurentsitihedamas kategoorias – 63,5 kg, mis on ka tema kaalukategooria.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Sigrid Kapanen jagas GoodFight’ile muljeid tagasiteel Eestisse. Nädala jooksul peetud neljast matšist ei olnud tema sõnul kerge ükski.

Esimese matši marokolase Baarab Kouthar vastu võitis Sigrid seisuga 30:27.

Veerand-finaalis oli ta vastamisi vasakukäelise Venemaa esindaja Anna Efremovaga, mis oli Sigridi jaoks esimene kord vasakukäelisega võistelda ning kohtunike ühehäälne otsus tõi taas võidu 30:27.

Pool-finaali võitlus Vietnamist pärit Huong Nguyen Thi-ga, eelmise aasta MM-i teise koha omanikuga, näitas treener Ringo sõnul Sigridi aktiivsust ja agressiivsust ning tõi taas võidu 30:27 ning tagas pääsu finaali, kus vastu tuli Türgi esindaja Cenile Aykoc, kellel on IFMA all juba 13 matši. „Ütlen ausalt, et närvitsesin kaks päeva finaali pärast ning esimeses roundis olin vähem aktiivne. Peale seda võtsin ennast kokku ja töötasin rohkem. Enne kolmandat raundi pausi ajal, ütles mulle Ringo, et seis on viigis. Viimases raundis töötasin rohkem ja olin agressiivne, kuid iga kord, kui clinchis oli minu jaoks hea olukord, tuli ringikohtunik vahele. Viimases tundsin, et sain kõige vähem clinchis töötada. Siiski lõpus võitsin taas ühehäälse otsusega ning hiljem Ringo ütles mulle, et ta valetas selle viigis seisu kohta, et ma rohkem pingutaks ja selle matši ära lõpetaks,“ kirjeldab Sigrid.

Kuigi Sigrid oli varasemalt võistelnud kaaluklassis kuni – 67 kg, tõi ta oma teise meistritiitli kaaluklassist kuni 63,5 kg, sest soovis rohkem fightida ja suuremat konkurentsi. „63,5 on minu õige võistluskaal, seal tunnen end ka kõige paremini ja tugevamini,“ ütleb ta.

Sigrid Kapanen ja Ringo Tipp. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Praegu lubab värske maailmameister veidi puhata ja siis trennidega jätkata, sest järgmised võistlused on ees ootamas oktoobris Yakuza’l ja novembris on toimumas The League.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

  • GoodFight võttis Sigridi ja tema treeneri Ringo pidulikult vastu Tallinna Lennujaamas!
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel