Josh Taylor võitis esimese Ühendkuningriigi poksijana kõik tiitlid

23. mai 2021 | Uudised

Las Vegases poksisid 22. mail raskekergekaalu kaks valitsejat: WBA ja IBF-i meister Josh Taylor ja WBC ja WBO meister Jose Ramirez.

Taylor võitis ühehäälse otsusega 114-112. Ta kukutas ameeriklase 6. ja 7. raundis.

Taylor on esimene Ühendkuningriigi poksija nelja tähtsaima vööga. Lennox Lewis ütles, et tegelikult oli tema esimene, aga Lewise neljas tähtsam vöö oli IBO, mitte WBO oma, sest WBO-d sel ajal veel nii palju ei väärtustatud.

Mõlemad on täiuslikud skandaaliteta inimesed. (Kui jätta kõrvale juhtum, milles Taylor tähistas tiitlit ööklubis ja solvas asiaadist turvameest. Taylor vabandas ja politsei trahvis teda 350 naelaga.) Eddie Hearn arvas, et kohtumisele tehti äärmiselt viletsat reklaami.

Taylor pidas meistrite lahingu 2019. aastal, kui alistas Regis Prograis’. Ka Ramirezi eelmine suur matš oli 2019. aastal, kui ta alistas teise meistri Maurice Hookeri.

WBC troonile on järgmine kohustuslik vastane Jose Zepeda, kes 22. mail alistas Henry Lundy. Zepeda poksis WBC tiitlile 2019. aastal Ramireziga. WBO tiitlile poksib järgmisena Jack Catterall.

IBF-i tiitli nõudleja selgitatakse nelja mehe „turniiril”. Ühes poolfinaalis poksivad 29. mail Subriel Matias (16-1) ja Batõržan Džukembajev (18-0), teises teadmata päeval Lewis Ritson (21-1) ja Jeremias Ponce (27-0).

WBA tavameister on Mario Barrios, kes 26. juunil kaitseb tiitlit Gervonta Davise vastu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel