GOODFIGHT - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE

GoodFight

  • Avaleht
  • Tutvustus
  • Uudised
  • E-pood
  • Reklaam
  • Galeriid
  • Kontakt
  • Tooteid ei ole kassas.
  • Kodu
  • Uudised
  • Uudised
  • Jooga sõdalasele! Joogaõpetajaga võitlusspordist

Uudised

15:44 / Kategooria Uudised
Uudised / 30. oktoober 2018

Jooga sõdalasele! Joogaõpetajaga võitlusspordist

Joogaõpetaja ja endine sportlane Karolin Tsarski räägib, et ka joogat võib vaadata kui sisemist võitlust ego ja hinge vahel.

Võitlussportlane on kahtlemata sõdalane. Kas on olemas ka sõdalasejooga?

Traditsiooniliselt sellist joogastiili ei ole. Küll aga siiski peetakse teatud stiile sobilikuks vaid kangelastele ehk väga küpsetele praktiseerijatele, kes haldavad oma emotsioone ja mõtteid. Teised joogastiilid on n-ö pehmemad. Iseenesest võib ka joogat vaadata kui sisemist võitlust või sõda oma ego ja oma hinge vahel. Ego tahab ühte, mõistus räägib oma juttu, hing ja sügav intuitsioon aga midagi muud, seega tugevust, julgust ja tahtejõudu nõuab jooga igal juhul, kui tahta sellega sügavuti minna.

Sport ja jooga võiks käia käsikäes? 

Jah, kindlasti võiks. Olles ise spordiga nooremana tegelenud, julgen väita, et mu tulemused oleks hoopis teised olnud, kui ma oleks joogafilosoofiat õppinud. Ma ise peaks siinkohal oluliseks just jooga filosoofilisi sügavamaid õpetusi ja fookust meele treenimisel, mis sportlasele oleks toeks nii tahtejõu kui ka motivatsiooni ergutamisel, kuid kindlasti ka keha-meele tasakaalu ja ühendust, kontakti iseendaga, võimet kuulata oma keha ja vastavalt sellele valida treeningkoormust.

Milline joogastiil sobib võitlussportlasele? 

Traditsioonilistest stiilidest sobiks kindlasti karmajooga, mille filosoofia mõistmisel saaks iga trenni ja võistluse muuta veelgi sügavamaks isiklikuks arenguks ning selle praktika toetaks nii suurepäraseid võistlustulemusi kui ka sisemist tasakaalu juhul, kui võistlus ei läinud plaanipäraselt. Samuti raja-jooga oleks traditsiooniliselt joogastiilidest sobilik, aga milline alaliik, see sõltuks siis juba võitlussportlase kõige rohkem arendamist vajavad aspektidest. Vastavalt sellele saaks valida spetsiifilised tehnikad, mis toetaks arengut, erinevad tehnikad omakorda võivad kuuluda erinevatesse joogastiilidesse.

Kui palju ja kuidas jooga võitleja mentaliteedile võiks kaasa aidata? 

Traditsiooniliselt on jooga üks suuri eesmärke meele allutamine. Lao Tzu on öelnud, et vaigistatud meelele alistub kogu universum. Meele allutamine enda tahtele on üks suurimaid väljakutseid nii joogas kui kindlasti ka spordis. Seega ühele tõelisele võitlejale on kindlasti abiks võita oma suurim vaenlane: oma meel. Traditsioonilne jooga just sellega tegelebki.

Tänapäeval on ka juba palju uuringuid, mis näitavad, et kui me suudame midagi hästi visualiseerida, siis suudame selle pärast ka oluliselt paremini teostada. Joogas on visualiseerimisvõime arendamine olulisel kohal. Oluline on siinkohal eristada fantaseerimist ja ettekujutamist, milleks on kõik võimelised, visualiseerimisest, mis nõuab meele väge.

Kuigi võitlejal on üldiselt juba piisavalt tahtejõudu, julgust ja motivatsiooni, siis ka temal võib vahest see kõikuda, kui tulemus ei ole see, mis oodatud. Ka siinkohal võib jooga toetada tugeva mentaliteedi ja tahtejõu taastamisel.

Meelt kontrollides saame võistluspäeval alati ennast võimsamalt häälestada, kuid samas säilitada sisemise rahu, kontrolli ja keskmesoleku, et sooritada oma võistlus ning mitte lasta emotsioonidel, teistel võistlejatel või muudel teguritel ennast häirida.

Milliseid joogaharjutusi soovitad enne ja pärast trenni? 

Enne trenni võiks näiteks teha visualiseerimisharjutust. Võta lihtne objekt, näiteks pingpongipall. Aseta see oma otsaesise  ette, 10-60 sentimeetri kaugusele ja vaatle palli. Mõne aja pärast sulge silmad ja proovi palli visualiseerida, 3D-s, sama värvi, suurust. Tee seda harjutust näiteks 5 minuti vältel, vaheldumisi vaadeldes palli ja visualiseerides.

Pärast trenni oleks hea teha põhjalik lõpulõdvestus. Taastumine trennist on üliloluline ja jooga pakub tegelikult väga sügava ja hea lõdvestuse. Lamades selili, jalad kergelt harkis, käed kehast natuke eemal, lõdvesta kehaosade kaupa kogu keha. Esialgu lõdvesta kogu keha, seejärel alusta teadlikku lõdvestusprotessi vasakust jalast, visualiseeri, kuidas sa lõdvestad vasaku jala iga rakku. Tee sama parema jalaga, siis vasaku käega, parema käega. Seejärel suuna tähelepanu ja lõdvesta tuharalihased, seljalihased, vaagnalihased, kõhulihased, rindkere, kael, kukal ja kurk. Seejärel kõik näolihased, lõualuu, huuled, keel, silmalaud, silmamunad, kulmud, otsaesine, meelekohad ja peanahk. Lõpuks taju oma füüsilise keha täielikku  lõdvestumist. Võta lõdvestumiseks vähemalt 5 minutit, eelistatult aga 10-15 minutit.

Oled öelnud, et tippsport lõhub keha, jooga parandab. Millist nõu annad sportlasele joogaõpetajana?

Tegelikult ka spordis otsime me suures plaanis tasakaalu, aga tasakaalu just treeningkoormuse osas. Ühest küljest, eriti tippspordis, ei saa me treenida liiga vähe, muidu ei tule tulemust. Samas, on ka üks suurimaid ohte üle treenida, me kurname keha liiga ära ega jaksa võistlusel maksimaalset sooritust teha. Oma keha tunnetust ja vajadusi on sportlasel vahel kalduvus eirata, sest tahtmine on suur tippu jõuda ja üle treenida. Aga iseendaga kontaktis olemine on ülioluline, et teada oma piire, et vältida vigastusi ja jõuda enda maksimaalse soorituseni igas trennis ja igal võistlusel. Vigastuseni jõudmine või ületreenitus võib rikkuda terve hooaja või koguni sportlaskarjääri ning tihti tuleb see just sellest, et me eirame keha intuitsioooni ja tahame meelega ja egoga suuremaid tegusid teha. Seega kasvõi natuke mediteerimist igal hommikul aitab meil luua kontakti iseendaga ja arendab võimet ennast kuulata ning teha sealt õigeid valikuid.

 

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

WP Post Author

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

EelmineVIDEO! Alvarado alistas IBF-i tiitlimatšis Petalcorini
JärgmineGarcia jättis ka teise IBF-i tiitli vabaks

Seotud lood

VIDEO! Cage Warriors 94: Rubino peatas Woutersi
VIDEO I Tee trenni kodus! Kodune CARDIO koos personaaltreener Siim Kelneriga
Jutuajamised trenniskäijatega: Teemo, Denver ja Silver

Liitu uudiskirjaga

Viimased uudised

  • Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi kokkulepe on jõudmas lõpusirgele

    Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi omavaheline...
  • Lühike pensionipõlv: Tyson Fury plaanib poksiringi naasta

    Raskekaalu maailmameister Tyson Fury naaseb pok...
  • Mike Tyson vihastas Hulu voogedastusplatvormi peale: ära lase ennast petta!

    Poksilegend Mike Tyson on vihane Hulu voogedast...
  • VIDEO! Vaata, kuidas Aleksei Larin trenni teeb

    Aleksei Larin postitab üsna sagedasti sotsiaalm...
  • Profid ei julge juutuuber Jake Pauliga poksida?

    Algselt Youtube`is kuulsaks saanud Jake Paul on...

GOODFIGHT

GoodFight - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE!

Goodnews Communication OÜ
äriregistri number 14911432
Veetorni 4, Tallinn 10119
info@goodfight.ee
5551 7551
www.goodfight.ee

LIITU UUDISKIRJAGA

🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit K 🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit Kõrve juures: juba peale esimest visiiti oli liikumine kergem

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele, vastupidavuse kasvatamisele ning aitab efektiivselt vähendada ka stressi. Kerli Pähkel on tegelenud poksiga juba mitmeid aastaid ning leiab, et poks on parim viis, kuidas ennast kõigest toimuvast välja lülitada. Nüüdseks on ta kogunud aga ka mitmeid vigastusi ja tundis, et on aeg külastada kiropraktikut ... 

🤜Loe GoodFight.ee

@kerlipahkel @priitkorve @kerlivau @monikakuzmina @krva.ee #goodfight #tervis #fight #fightsports
👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen sel 👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen selgitab, mida trenni minnes vaja on

🤜Sigrid Kapanen selgitab täna võitlusspordiportaalis, et esimeste trennide jaoks võiks kindlasti olemas olla käesidemed ning hambakaitsmed – muu varustuse saab pea alati trennist kohapealt laenata. Mingi aeg võiks endale soetada ka kindad ja jalakaitsmed, sest endal on parem oma varustusega olla. Lisaks on meestel soovituslik kubemekaitse kaasas olla.

🤜”Poksitrenn sobib kõigile, kellele meeldib poks ja kes tahab seda õppida. Soovitan kõigil vähemalt 1 või 2 poksitrenni kaasa teha – äkki hakkab meeldima,“ lausub Sigrid ja lisab, et kõigil on alati esimeste trennide ees hirm, kuid tegelikult pole hullu midagi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa teha. „Arvestada tuleb sellega, et mõtlema ei pea. Kuidas jalad seisavad, keha asend, löögid – kõik hakkavad mingi aeg ise välja tulema.“

🤜Goodfight.ee
@sigrid.kapanen @kondorfightclub @ringotipp #goodfight
👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõj 👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõjub vaimselt hästi

💪4 põhjust, miks muusik Artjom Savitski soovitab poksitrenni minna:

🤜”Kuigi trenn on hästi intensiivne ja peaks justkui energiat ära võtma, siis peale seda on veel võimsam tunne sees ja elujanu tuleb tagasi. Oled motiveeritum ja poksimine annab energiat tegutsemiseks,“ sõnab Artjom.
🤜”Poksimine on väga hea trenn kui soovid kaalust alla võtta. Seal on raske viilida ja distsipliin on esimesel kohal. Mingil hetkel sa ei saagi aru, kui palju kaloreid tegelikult põletad,“ räägib muusik.
🤜Artjomi sõnul võiks iga inimene teada põhilisi enesekaitse võtteid, kui keegi peaks teda ründama.
🤜Artjom leiab, et poksitrenniga saab maandada elu ja tööga seotud pingeid. „See on suurepärane stressimaandaja – selleks ei ole vaja alkoholi, vaid suundu hoopis poksitrenni,“ soovitab ta.

🤜Loe eksklusiivset lugu GoodFight.ee!
@artjomsavitski #goodfight #fight #news #fightsports
👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The Lea 👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The League’i täispikka matši videot

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus ainsas naistematšis astusid vastamisi Astrid Johanna Grents ja Zoe Neuschwander Šveitsist. Grents võitis koos temaga juubeldava publiku silme all matši ühehäälse otsusega. Nüüd saab täispikka videot matšist vaadata ka The League`i ametlikus Youtube`i kanalis.

🤜GoodFight.ee! 
@theleagueestonia @rennokevin @krva.ee @astriiidjohanna @zoenswd @tonyhitrov #goodfight
👊 Naised treenivad Leesmanni käe all! Maarja Õkva: meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Poksija Maarja Õkva selgitab, et jõudis Kaido Leesmanni juurde läbi poksija Astrid Johanna Grentsi. Kuna poisse oli grupis juba palju, siis moodustati tüdrukutega oma grupp.

Maarja sõnul aitasid ühised trennid tal saada kinnitust teadmisele, et ta suudab palju rohkem füüsiliselt teha, kui ta ise ennast tegema suunab. “Samuti annab väike tervislik võistlusmoment trennis motivatsiooni juurde, et rohkem pingutada ja kauem vastu pidada. Raske töö kõrvalt ei puudu ka väike nali, mis muudab ühise füüsilise pingutuse lõbusamaks,” leiab poksija.

Maarja on õppinud ja kinnitust saanud, et vaimne usk ja kindlus enda võimetesse teeb võistlustulle mineku pigem põnevaks kui hirmutavaks ning et me kõik oleme inimesed. “Meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks,” sõnab ta.

🤜GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @maarjaokva @monikakuzmina #goodfight #krva #fight #better #training
👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. 👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd!”

Edukas poksija Floyd Mayweather on öelnud, et kui inimesed näevad kõike seda, mis tal praegu on, siis pole neil õrna aimugi, kust ta tegelikult pärit on ja neil pole aimugi, et tal polnud üles kasvades mitte midagi.
“Et saada parimaks pead sa tegema ületunde. Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd,” on Floyd öelnud.

🤜GoodFight.ee! 

@floydmayweather 
#fight #fightsport #goodfight #betteryou #workhard
👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmi 👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust! 

Maailma raskekaalu meister Anthony Joshua pole mitte ainult silmapaistev poksija, vaid mehel on ka hea süda – ta hoolib endast nõrgematest ja aitab seal, kus saab. “Meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust. See kõik on armastus ja hea energia,” on Anthony öelnud.

🤜Vaata videot GoodFight.ee!
@anthonyjoshua #goodfight #fight #joshua
👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkem 👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Sonja Anderson ütleb, et on trennidega nüüd lisaks füüsilisele vormile arendanud ka mentaalset poolt. „Suurel füüsilisel koormusel hakkab üles ütlema psüühika, mis pärsib edasist pingutust. Inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“. Pidevalt ennast tagant sundides, vähehaaval piire ületades, hakkad omalegi märkamatult aina rohkem ja rohkem jõudma. Nagu öeldakse, mitte trenn ei ole kergem, sina lihtsalt oled tugevam!“ sõnab ta.

Loe GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @ssonjaa_a #goodfight
👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamises 👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamisest: õpetada kedagi täiesti nullist on üks ilus teekond!

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents sõnab, et baaskursuse õpetamine on talle alati väga huvitav väljakutse. ”Õpetada kedagi täiesti nullist ja näha tema arengut, on üks ilus teekond. Seda muidugi eeldusel, kui treenitav on ise ka motiveeritud võtma õpitavat omaks,” räägib ta.

Astrid Johanna ütleb, et tema suurimaks motivatsiooniks baaskursuse õpetamisel on näha inimeste arengut ja õppimise sära silmis. Tema missioon on näidata võitlussporti heast küljest ja tõestada, et see on võrdväärne spordiala teiste spordialadega.

”See ei ole pätisport! Võitlusspordiga tegelevad maailma kõige toredamad ja lahkemad inimesed üldse. Meis ei õhka mingit viha teiste vastu. Vastupidi – võitlussport õpetab sisemist rahu ja endaga ning teiste inimestega läbisaamist ja lugupidamist. Treeningutel ei saa olla kuidagi üleolev oma paarilise vastu, vastasel juhul pole sul kellegagi treenida. Usun, et selline inimeste lugupidamise oskus tuleb kasuks igas eluvaldkonnas!” arvab ta.

🤜GoodFight.ee! 
@krva.ee @astriiidjohanna @eduardvahemets @martisarapuu @kerlivau #goodfight #krva #kevinrennovõitlusspordiakadeemia #fight #fightnews
Jälgi Instagramis

2022 © Kõik õigused kaitstud.

ÜLES
Lehekülje kasutamist jätkates nõustute meie Privaatsuspoliitikaga.
Aktsepteeri
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT