Eesti võitlusspordi tippsündmusel The League ülesastuv poksija ja treener Henry Rohtla usub, et eduka sportlase saladus on just järjepidevus. See on oluline mitte ainult spordis, vaid ka eraelus. Ei saa olla edukas sportlane, kui treenid kaks nädalat ja oled siis jälle kaks nädalat kadunud. Tulemusi toob vaid järjepidevus. Et motivatsiooni leida, peavad tema sõnul olema kindlad eesmärgid. Kui eesmärke ei ole, mille nimel sa trenni teed? Kui on eesmärgid, tuleb ka motivatsioon!
Tulemusi toob vaid järjepidevus.
Jalgpallurist poksijaks
Henry hakkas tegelema poksiga 2009. aastal. Poksi avastas ta täiesti juhuslikult ja mõtles proovida. Henry oli terve elu mänginud jalgpalli ja tegi otsuse, et tahaks proovida individuaalsporti. Ta põhjendab, et jalgpallis sõltub kogu tulemus tiimist ja treeneritest, poksis aga rohkem iseendast. Nii tehti koos sõpradega Keila noortekeskusesse poksisaal, kus huvilised hakkasid koos trenni tegema. Ta võrdleb, et tema ajal oli lastel rohkem soovi minna trenni ja vastupidiselt praegusele läksid lapsed ise trenni, mitte neid ei viidud autoga.
Treeneriametini jõudis ta aastaid hiljem. Praegu on Henry täiskohaga treener ja käib võistlemas. Võistlusteks ette valmistudes annab ta oma kliendid teiste usaldusväärsete treenerite kätesse ning ise treenib igapäevaselt ja keskendub lähenevatele võistlustele.
Eesmärgid peavad olema paigas
Henryl endal on tahvel, kuhu ta kirjutab üles aasta eesmärgid – nii spordialased kui eraelulised. Selleks aastaks on tal seinal kümme eesmärki ning praeguseks kaks täidetud – üks neist oli Eesti meistrivõistluste võitmine.
Ta usub, et igal inimesel võiks olla märkmik või tahvel, kuhu eesmärgid üles kirjutada, et oleks ka motivatsiooni nendega tegeleda.
Ta tunnistab, et muidugi on hetki, kus trenni minna ei taha. Tema sõnul on kõige raskem osa trenni minemisest koti kokkupanemine ja kodust väljaminemine. Kui see on tehtud, oled juba saalis ja teed trenni ära. Siis tunned end ka hästi ja oled endale tänulik, et trenni läksid.
Igal inimesel võiks olla märkmik või tahvel, kuhu eesmärgid üles kirjutada, et oleks ka motivatsiooni nendega tegeleda.
Võistlusteks ettevalmistumine
The League’il võistles Henry ka möödunud aastal väga edukalt ning sel aastal kutsuti teda taas. Praegu on tal kindlad neli vastast, keda ta on analüüsinud ning endale selgeks teinud, milline on nende stiil.
Ta usub, et vastast tunda on oluline, aga ei tasu ka üle mõelda. Peab ennast usaldama ning oma mänguplaanist kinni pidama.
Trenni teeb poksija muidugi kogu aeg, ent enne võistlusi on koormused suuremad. Jälgitakse ka rohkem toitumist, tehakse rohkem jooksutrenne ja treenitakse eesmärgipõhisemat. „1,5 – 2 kuud enne võistlust on nagu fight camp,“ toob ta välja.
Kuid füüsiline vorm ei ole ainus, mis on oluline. Edukatel võistlusel on ka tugev mentaalne pool. Henry ise tegeleb iga päev hingamisharjutuste ja visualiseerimisega, läbi mille kasvab eneseusk ja enesekindlus. Kusjuures on suured nimed poksis öelnud, et vaimne pool on võistlusel isegi märksa olulisem kui füüsiline.
Kui kaotada, ei tasu lasta end heidutada. Henry tõdeb, et võitude puhul me ei analüüsi end nii palju, ent kaotused panevad rohkem mõtlema ning tegelema sellega, millega vaja. „Alati on võitja ja kaotaja. Kõik ei saakski võita,“ tõdeb ta.
„Tulge omadele kaasa elama!“ kutsub ta ka teisi The League’i vaatama. Soetada on võimalik ka Rahupilet, mille tulu läheb Ukraina inimeste toetamiseks.
- Piletid on müügil Ticketer.ee!
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?