Henri Salomets - Ago Kobrusepa. Underground Fight Night Tartu spordiklubis Corsagym. Foto: Meelis Ahu

Henri Salomets võitles Underground Fight Nightil õlavigastusega

30. september 2020 | Muay Thai Liiga, Uudised

Sel nädalal on toimumas Eesti Muay Thai Liiga, kuid Henri Salometsa kahjuks seal võitlemas ei näe.

Ta tahaks võidelda, ent tema õlg on vigastatud. Kondoris on ta treeninud aasta, varem on treeninud harrastajana teistes klubides. Liigal on ta isegi korra võidelnud juba kaheksa aastat tagasi – „ühe vene poisiga” -, kuid peale seda tekkis aastatepikkune paus trennist. Kui Henri tahtis tänavu veebruaris liigas võistelda, siis tema vastane ootamatult haigestus ega leitud enam asendust.

Ta võitles eelmise aasta lõpus Ken Kadakaga Adrenaline’il, kuid nagu öeldud, oli Salometsa eelmine matš aset leidnud kaheksa aasta eest ja tema jaoks oli Kadakas nagu esimene võistlus raskemas kaaluklassis. „Jooksin suhteliselt kinni, kuid sain aru, kuhu poole areneda,” räägib ta. Kordusmatšivajadust ta ei tunne. „Tahaksin veel ikkagi omas kaalus võistelda.”

Tegelikult võitles Salomets vigastatult juba 22. augustil kikkpoksimatšis Tartu spordiklubi Corsagym üritusel Undergound Fight Night. Kuidas see vigastus siis nüüd liiga jaoks nii äge on, kui ta just võitles sellega, küsite. Aga vigastuste puhul tulebki anda rahu ja nendega vajadusel tegeleda, muidu läheb asi ainult hullemaks.

Salometsa UFN-i vastane Ago Kobrusepa (Team Astur) vigastas matšis oma kätt hullemini ja pidi kaotust tunnistama.

„See oli minu jaoks hea kogemus, kuna ei saanud õlavigastuse tõttu vasakut kätt eriti kasutada. Ago alustas vihaselt, kuid teises raundis suutsin teda jalalöökidega murda ja kolmandas oli juba lihtne,” lausub Salomets.

„Salo võitles põhimõtteliselt ühe käega. Raske õlavigastus on teda vaevanud juba pikemat aega, aga tahe fight’ida oli nii suur, et keegi ei suutnud teda ringist eemal hoida. Tõeliselt võimas oli vaadata, kuidas muidu rahulik noormees ringi sisenedes heas mõttes loomastus ja jõuliselt oma vastast purustama asus. Super fight!” kiitis treener Ringo Tipp. „Suured tänud Keio Kitsele, kes tegi kõik võimaliku, et käsi matši ajal päris otsast ära ei kukuks.”

Kondorist olid Tartus veel Geit Kundla ja Anna Valdmaa. Kundla poksis Sergei Kriviniga (Keijo Boxing). Kundla oli naasenud paar kuud varem Austraaliast, kus treenis kolm aastat UFC saalis maailma tippudega, ja nüüd alustab tema juhatusel Kondoris vabavõitluse treeninggrupp.

„Geidil on väga tugev löögijõud, kuid ta polnud varem poksinud ning tahtis kõiki lööke täie jõuga ja tehnikata lüüa, mis väsitas ära ja tuli võtta vastu kaotus. Kui tema tehnikat ja muid asju lihvida, võib temast tulla väga kõva fighter,” arvab Salomets.

Valdmaa pidas kikkpoksimatši Laura-Lotte Varbaga (Team Astur). „Anna sai matši alguses kaks knockdown’i ja võitles peale seda viimase kellani, millega ta näitas tohutut võitleja südant,” innustab Salomets. „Meil on välja kujunenud super team, kus kõik toetavad kõiki,” ütles Tipp, kes tänas korraldajaid meeldiva ürituse eest ja lubas kindlasti ka järgmisel üritusel kohal olla.

Salomets oli nurgas, kui Sigrid Kapanen võitles 2. augustil Kaunases KOK-il. Paljude arvates poleks see matš paberi peal pidanud otsuseni jõudma, kuna Ernesta Kareckaite käib treenimas USA-s selliste UFC tippudega nagu Holly Holm, Good Fight aga lootis vargsi, et Sigrid peatab jab’iga, mille treenimisest Kondor video postitas, leedulanna „tuuleveski”. Tipp ütles, et tuli palju konstruktiivset kriitikat mitmelt Eesti tippvõitlejalt ja on kindel siht, mida järgmiseks korraks parandada.

„Sigrid tegi väga kõva lahingu ja tõestas, et on võimeline juba päris kõrgel tasemel võitlema. Usun, et temalt on veel väga tuliseid lahinguid oodata,” ei ihalda Salomets detailsemalt kommenteerida. Kareckaite võitleb kuuldavasti 10. oktoobril Tallinnas KOK-il, kuhu kindla koha olevat saanud ka Kapanen.

Koroona ajal tegi Henri palju trenni, telekat ta väga ei vaata. Siiski möönab, et Superboni ja Sitthichai matši oli huvitav vaadata, kuna kaks võrdset Tai tšempionit võitlesid kikkpoksireeglite järgi.

Hetkel pole tal kindlat plaani kuskil võidelda. „Ravin vigastused terveks ja siis vaatab,” ütleb Salomets. Ta tahaks teha tai poksi reeglitega matši, kus saaks proovida klintši ja küünarnukke.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel