Gregor Rattus: respekt sellele mehele!

24. november 2020 | Uudised

Gregor Rattus (Keijo Boxing) sai Underground Fight Nightil poksimatšis jagu Tarmo Hiirest (Komlev Team).

“Poksiga tegelen umbes üheksa kuud. Olen varem veidi püstivõitlusega tegelenud: kikkpoks, tai poks. Mulle meeldib poksi juures kogu see tehnika, liikumine jne. Klassikalise poksi ilu on hoopis teine kui kikk- või tai poksil,” räägib Gregor.

Eesti üritustel ta väga palju ei käi, aga käis viimasel King Of Kingsil, mille matšid olid väga huvitavad: “Remmer tegi ikka päris ilusti seal poistele.”

“Poistel ikka töö käib ja seda hea vaadata. Noored teevad seda, mida armastavad,” kommenteerib ta olukorda. On Devin Haney tugev? On, tõdeb Gregor ja lisab, et eks on veel tõesti häid ja andekaid noori poksijaid, nagu näiteks Gervonta Davis, Teofimo Lopez, George Kambosos juunior, Rolando Romero ja teised. Youtube’i pandi koroonaga palju poksi ja Gregor on seda vaadanud ka.

“Nagu Keijo ütleb: poks on nagu malemäng, kus pead käike ette mõtlema,” põhjendab Gregor.

Keijo on Keijo Toomsalu. Gregor on poksiga algusest peale Keijo juures tegelenud. “Keijo on hea sõber, kellel on suur süda ja kes võtab enda tööd väga tõsiselt ja naudib seda, et saab teadmisi edasi õpetada meile kõigile. Respekt sellele mehele!” ütleb Gregor.

Sirge eest poksinud Toomsalul on medaleid Eesti meistrivõistlustelt. Tippjuuniorina sai käidud ka MM-il, aga kui näiteks tema vana konkurent Gennadi Štšerbin on nüüd proff, siis Toomsalu kohta arvas poksiklubi Raund, et temast saab Eesti Freddie Roach.

Toomsalu kogus treenerina tuntust mullu, kui Adrenaline’il astus poksiringi tema õpilane Andrus Värnik. Gregor pole Värnikut ammu näinud. “Pole kursis tema tegemistega, kuid loodame teda varsti saalis näha. Adrenaline’il tegi tõesti vägeva matši ja oli väga tubli,” sõnab Gregor.

Toomsalu proovis ka atleetvõimlejakarjääri ja treenisid ka Keijo Boxingu võitlejad alguses Corsa Gymis, mis on kulturist Gert Goršanovi jõusaal. “Corsa Gymiga oleme rahul. Hea saal ja Gert ka tubli mees, korraldab häid üritusi seal,” lausub Gregor.

Poksijad nii peenelt lihaseid ei timmi kui kulturistid, kuid rämpstoitu proovib Gregor vältida: “Küte võiks ikka õige olla, mida sisse ajad endale.”

UFN oli Gregori esimene matš. “Ütlen ausalt, et võistlusplaane mul väga pole olnud, pigem tegelenud enda jaoks alati. Aga viimasel ajal läks hoog nii sisse ja kui Keijole pakuti fight’i, siis mõtlesin, et pean ikka ennast proovile panema ja vaatama, kuidas läheb,” selgitab ta.

Gregor võtab vastaseid täie tõsidusega. “Matš ei olnud kerge. Esimeses ja teises raundis töötasin nagu vaja, kuid kolmandas oli võhm otsakorral ja lasin lööke läbi. 2:1 oli minu jaoks igati õige otsus,” sõnab ta.

Võidu võttis ka Gregori klubikaaslane Kaspar Kütt, kes sai matšist kolm päeva varem teada. “Kaspar oli väga tubli. See oli väga võitluslik matš mõlema võitleja poolt. Kaspar näitas lõpus üles rohkem initsiatiivi ja tagas sellega ka endale võidu. Trennides on ta näidanud ikka heast küljest ennast. Mõnusa duhhiga poiss,” iseloomustab Gregor.

Mis saab edasi? Tartu lahtised 12. detsembril?

“Hetkel ei tea. Eks uus aasta näitab.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel