Favoriidiks loetud McGregor sai šokk-kaotuse Poirier’lt!

24. jaanuar 2021 | Uudised

Conor McGregor on karismaatiline võitleja, kuid ta pole ilmselt näinud filmi „Gladiator” (2000), kus õpetatakse, et kui võidad vastaseid minutiga, ei saa vaatajad sellest midagi.

Ta pettis raundide vahele reklaami ostnud ettevõtete ootusi taaskord 24. jaanuaril Abu Dhabis, seekord aga kaotusega, kui alla tuli jääda Dustin Poirier’le kergekaalumatšis tehnilise nokaudiga juba 2. raundis.

Suurem osa avaraundist leidis aset vastu puuriseina. McGregor oli aktiivsem raundi lõpuminutil. Ta oli aktiivsem ka järgmises, kuid Poirier neelas kõik rusikalöögid ja tegi siis poole raundi peal matši esimese rusikarünnaku, aga ründas löökidega pähe nii, et McGregor vajus ootamatult põrandale ja kohtunik lõpetas võitluse. See oli McGregori esimene nokaudiga kaotus.

“Max Holloway arvab, et tema on parim poksija, aga ma alistasin Holloway kaks korda,” sõnas Poirier pärast matši. Holloway alistas 16. jaanuaril Calvin Kattari ja rääkis võitlemise ajal kommentaatoritega.

Poirier ütles pressikonverentsil, et ei kavatse järgmiseks tiitlile võidelda Michael Chandleriga, kes pidas UFC-s esimese kohtumise. “Tunnustan teda tänase võidu eest, aga ma olen pidanud mingi 27-28 matši UFC-s, et kullale näpud taha saada. Mingu võidelgu Charles Oliveiraga või kellegagi,” soovitas Poirier.

McGregor kiitis vastast ja lubas peagi taas võidelda, kuid tema jalg sai nii kõvasti pihta, et ta ei tohi võidelda 180 päeva. Enne matši ütles ta, et tal on lepingus veel neli matši ja ta plaanib järgmise 18 kuu jooksul võidelda seitse korda. Tema vastasteks on pakutud Michael Chandler, Tony Ferguson, Justin Gaethje, Dan Hooker, Jake Paul ja nii mõnedki veel. McGregor juutuuberite matšide vastu pole: “Iga asi, millega tehakse dollareid, on mõttekas.” Dana White iirlast ja Poirier’d uuesti ringis näha ei taha.

McGregor teenis 5 miljonit, Poirier miljon dollarit. Mõlemad teenivad PPV-ga, mille hinna ESPN kergitas 65 dollarilt tänavu 70 dollarile. Eelmise matši eest teenis McGregor 3 miljonit PPV-d arvestamata. Paljud vaatajad, nende seas UFC enda võitlejad, kaebasid seekord, et ESPN-i äpp jooksis kinni. ESPN ütles, et probleem tekkis, kuna 1,3 miljonit inimest üritasid korraga vaadata, ja lubas sellega tegeleda. UFC oli enne üritust hoiatanud, et võtab piraatstriimide vaatajad vastutusele. McGregor teenib PPV-ga ilmselt 20 miljonit dollarit.

Kihlveokontoris William Hill oli McGregor kuu tagasi favoriit: -260. Nüüd oli see number tõusnud -330 peale. Poirier’d peeti autsaideriks: +270. 84% rahast panustati McGregorile. Fan Duel teatas, et reedel panustati McGregorile ligi 189 000-dollarine panus ja seejärel laupäeval 80 000, 65 000 ja 55 000. Suurim Poirier’le tehtud panus oli 14 800 dollarit Draft Kingsis.

Habib Nurmagomedov teatas, et McGregori esitusest selles matšis sõltub, kas ta tuleb tagasi ja võitleb veel korra McGregoriga. Ta on kõigist praegustest võitlejatest peajagu üle ja see ei paku talle pinget. Ainuke variant olnuks Georges St-Pierre, aga seda matši ei tule.

Michael Chandler TKO1 Dan Hooker
Joanne Calderwood W3 Jessica Eye
Marina Rodriguez TKO2 Amanda Ribas

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel