IG kimklavel

ESPN: Kim Clavel on poksi järgmine täht

01. veebruar 2022 | Uudised

ESPN kirjutas loo naistepoksi uue laine tähtedest, kelle seas on Ema Kozin, Alycia Baumgardner, Micaela Lujan ja ka Kim Clavel.

Kergekärbeskaalus poksiv 31-aastane Clavel, keda The Sun iseloomustab sõnaga “stunning”, võitis augustis Maria Soledad Vargast ja sai WBC hõbemeistriks. Peaaegu kõik tema matšid on toimunud kodumaal Kanadas, kuid poksinud on ta peamiselt mehhiklannadega. Nende seas oli Nora Cardoza, kes poksis tiitlile kolm korda. Clavel on praegu 14-0.

Clavel sai 2010. aastal Kanada meistriks ja lootis pääseda 2016. aasta olümpiale, aga kuna tema kaalus ei poksitud, hakkas ta profiks.

Kuus aastat töötas ta medõena, kuni poks võimaldas ära elama hakata. “Mulle meeldib inimesi aidata,” põhjendab ta. Seejärel tuli pandeemia ja ta läks mitmeks kuuks tagasi Montreali hooldekodudesse vanureid abistama. “Kahjuks ei saa kogu aeg medõena ja poksijana töötada, risk on liiga suur. Ma valin poksi,” sõnab ta.

Clavel pidi kohtuma WBC meistri Yesenia Gomeziga (19-5-3) detsembris Artur Beterbijevi soojenduseks, aga vigastas end enne.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel