Eesti noored naispoksijad üritavad Rootsis ajalugu teha

10. veebruar 2018 | Uudised

Eesti noorte naiste poksi suuremad nimed, alles 14-aastane Jana Vill ning 19-aastane Astrid-Johanna Grents osalevad eelseisvatel päevadel Rootsis toimuval Kuldse kinda poksiturniiril.

Jana Vill on seni ainus Eesti naispoksija, kes suutnud rahvusvahelistel turniiridel medaleid võita. Vill on hoolimata oma noorele vanusele äärmiselt osav ning südikas poksineiu, kes alles hiljuti toimunud sõpruskohtumises oli üle endast viis aastat vanemast, pühapäeval Tallinna meistriks kroonitud Astrid-Johanna Grentsist.

Pärast Grentsi alistamist osales Vill eelmisel nädalal Serbias toimunud rahvusvahelisel poksiturniiril, jõudes seal poolfinaalmatšile.

Nüüd seisavad neiud silmitsi poksitüdrukutega üle maailma ning püüavad üheskoos ajalugu teha – nimelt pole Eesti naispoksijad veel kahe medaliga rahvusvahelistelt turniiridel koju naasnud. Vill lööb kaasa kuni 15-aastaste seas kaalukategoorias kuni 63 kilogrammi, Grents võistleb kuni 19-aastaste seas kaalukategoorias kuni 57 kilogrammi.

Lisaks Villile ja Grentsile esindab Eesti koondist Rootsis ka Anastasia Ivanova (Energia), kes osaleb kuni 19-aastaste seas kaalukategoorias kuni 60 kilogrammi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel