18. märtsil toimub juba neljandat korda Eesti võitlusspordi tippsündmus The League. Peakorraldaja Kevin Renno sõnab, et et ükski Eesti või naaberriikide võitlusspordisündmus ei ole olnud nii võimsa fight card’iga, kus on kohal nii palju oma ala tippe Eestist ja naaberriikidest. The League’il toimub võistlusmatše väga erinevates üle maailma tuntud stiilides – Tai poksi reeglitega, Tai poks MMA kinnastega, K1 reeglitega, MMA reeglitega.
Hästi korraldatud rahvusvaheline sündmus
The League pakub nii Eesti kui välismaa sportlastele võimaluse võistelda hästi korraldatud rahvusvahelisel sündmusel ning luua kontakte enda karjääri edendamiseks. Renno selgitab, et plaan The League’i korraldada oli mitme aasta peale – ja mitte korra aastas, vaid edaspidi kaks korda aastas, novembris ja märtsis. Plaanis pole ka piirduda ainult Eestiga, vaid saada rahvusvaheliselt tuntud võitlusspordi sündmuseks.
Esimene sündmus toimus Kalevi spordihallis ning saal oli puupüsti täis. Seekord toimub sündmus Tondiraba jäähallis. Renno põhjendab, et Kalevi spordihall jäi lihtsalt väikseks. Seekord on sündmus palju suurem ja näeb Eesti tuntumaid oma ala tippe nii poksis kui kikkpoksis. Ringi astuvad näiteks Maikel Astur, Uku Jürjendal, Astrid Johanna Grents, Henry Rohtla, Hendrik Themas, Ott Remmer.
Sündmus pakub põnevaid vastasseise
Renno toob ka välja, et tema eesmärk The League’i puhul on tuua pidevalt tagasi põhilisi võistlejaid, kes on tema silmis andekad ja pakuvad võimalikult põnevaid vastasseise. Kõige huvitavam tema jaoks on noorte koondislaste vastasseis, nii on ka sel aastal kindlasti taas plaanis panna Eesti noorte vastu teise riigi koondislased. Renno jaoks on Eesti noorte poksijate käekäiku huvitav vaadata ja nad usuvad, et kui nad nüüd vastu peavad, on nad oma 20ndates juba kõigeks võimelised.
Renno suhtub vastaste kokkupanemisse väga tõsiselt. Ta põhjendab, et on ise olnud selle ala sees nii pikalt ning on teinud koostööd spordiklubidega mitte ainult Eestis, vaid ka Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Šveitsis ja Saksamaal. Ta tunneb enda kutsutud võitlejate võitlusstiili ja teab, kui põnev matš võib tulla, kui mõne välismaa võitleja näiteks eestlase vastu seab.
„Eestlaste puhul tean eriti, kes kellega on treeninud, kellel on tugevad käed ja jalad, kes on võitleja hingega, kes on tehniline. Kui selle ala sees elad, on väga põnev vastasseise kokku panna,“ ütleb ta.
Väga rahul on Renno ka valitud kohtunikega. Ta möönab, et kahjuks tuleb igal pool ette, et omadele elatakse kaasa rohkem ja soositakse rohkem. The League’il on eraldiseisev kohtunike brigaad, mis ei ole seotud ühegi spordiklubiga ning ta usaldab neid väga. Eelmisel The League’il oli aga matš, mille võitis grusiin Giorgi Malania ning rahvas elas talle väga kaasa, ehkki eestlane kaotas. Renno ütleb, et Malania nime tasub kindlasti meelde jätta – loodetavasti saab ta The League’i üritustesarja üheks näoks.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?