Foto: Spordiklubi Idablokk MTÜ

Eesti sportlased tõid Belgia taekwondo turniirilt viis medalit

23. märts 2023 | Uudised

17.-19. märtsil toimus Belgia linnas Lommes suur rahvusvaheline taekwondo maailmareitingu G2 turniir „Belgium Open”, millest võtsid osa üle 2000 osaleja tervest maailmast. Kohale olid tulnud nii olümpiavõitjad kui ka maailmameistrid. Kohal oli 8 Eesti sportlast, kes treenivad treeneriAleksandr Galaktionovi käe all. Eesti sportlased saavutasid kokku viis medalit – kaks hõbe- ja kolm pronksmedalit. Treener Galaktionov sõnab, et on väga uhke oma kasvandike arengu ja võistlussoorituse üle.

Aleksandr Muskevitš saavutas juunioride kaalukategoorias 73 kg hõbeda. Väga tasavägistes matšides võitis Aleksandr Hispaania, Poola ja Ukraina sportlasi, kuid finaalis jäi ta alla Kosovo sportlasele.

Eestis treeniv Ukraina sportlane Danil Khammermann saavutas 59 kg juunioride kategoorias samuti hõbeda. Danil võitis Rootsi, Poola, Belgia, Prantsuse sportlasi, kuid finaalis kaotas ta Saksa sportlasele.

Ilja Volgin juunioride kategoorias 78 kg võitis pronksi.

Denis Muskevitš kadetid 53 kg saavutas samuti pronksise poodiumikoha.

Gregor Arras kadetid +65 kg saavutas pronksmedali, kus ta pidi tunnistama Poola sportlase tugevust.

Väga lähedal olid medalitele Stefani Nikolajeva juuniorid 42 kg ning Lars-Lucas Liiu kadetid 45 kg, kes võitis Leedu sportlase vastu ning veerandfinaalis kaotas Hispaania vastu.

Treeneri sõnul tegi väga hea debüüdi Norman Naaris, kes võistles uues vanuserühmas juuniorid 59 kg.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel