Eesti meister judos alustab võistlemist Euroopa meistrivõistlustel

08. september 2021 | Uudised

Mitmekordne Eesti meister ja medalist noorte, juunioride kui ka täiskasvanute vanuseklassis Viljar Lipard alustab võistlemist Luksemburgis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel judos.

Eesti meister judos Viljar Lipard saavutas eelmisel aastal juunioride vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel 5. koha, olles ise tol hetkel kadett ehk alla 17-aastane judo sportlane. Tänavu on eesmärgiks tulemust parandada. “Minu eesmärk on jõuda 2024. aastal Pariisi olümpiamängudele ning selle hooaja eesmärgiks on koguda tiitlivõistlustelt kvalifikatsioonipunkte,” kommenteeris Lipard.

Lipard on Eesti noorim meister judos täiskasvanute klassis ning tal on ette näidata kadettide vanuseklassis kuldmedal ja hõbemedal Euroopa Karika etappidelt ning pronksmedal Euroopa Noorte Olümpiafestivalilt (EYOF). Juunioride vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel on Lipardil möödunud aastast 5. koht. Viljar Lipard esindab Audentese Spordiklubi ning tema treener on Vladimir Stepanjan.

Luksemburgis toimuvatel juunioride vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel on Eestit esindamas kaheksa judokat vanuses 18-21 aastat.  Kokku võtab tiitlivõistlusest  osa 355 sportlast 43 riigist, sh 212 meest ja 143 naist.

Euroopa Judoliidu presidendi kutsel on Luksemburgis kohal ka Eesti Judoliidu president Kaido Kaljulaid. Eesti noori judo sportlasi toetavad EMil treenerid Dmitri Lepp ja Glen Viks.

Homme, 9. septembril maadlevad Euroopa Meistrivõistlustel Vilena Arshakyan (-48kg), Merit Tarkus (-57kg), Carl-Gustav Kont (-66kg) ja Viljar Lipard (-66kg). 10. septembril maadlevad Joonatan Ristmäe (-73kg) ja Matheas Trilljärv (-73kg) ning 11. septembril võistlevad Patrick Roostfeldt (-90kg) ja Karl Tani Priilinn-Türk (+100kg).

Eesti judokate vastased selguvad loosimise teel täna, 8. septembril Eesti aja järgi 17.00.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel