Foto: Shutterstock

Eesti 105, Eesti poks 98

24. veebruar 2023 | Uudised

Eesti tähistab täna oma 105. vabariigi aastapäeva. Kuid ka Eesti poks ei jää palju maha – laiemalt hakati sellega tegelema Eestis 1925. aastal ehk 98 aastat tagasi.

1935. aasta Eesti Spordileht kirjutab, et laiemate hulkade spordialaks hakkas poks muutuma 1925. aastal. See aasta on seotud suurte üritustega poksi alal.

Enne seda poksi väga palju ei harrastatud ja teati vaid, millega tegu on. See häiris tolleaegseid poksifanaatikuid nagu V. Einmani, H. Nirki, M. Valget, vendi Matsoveid ja teisi, kes otsustasid asutada poksi eriorganisatsioon, et viia poks laiematesse raamidesse. Majanduslikel põhjustel eriorganisatsiooni asutamine siiski ebaõnnestus, kuid koonduti Tallinna NMKÜ juurde, mille tolleaegseks kehalise kasvatuse juhiks oli ameeriklane Kempa. Tema oli poksist väga huvitatud ja juba astunud isegi samme poksiklubi loomiseks.

Nii lõid poksifanaatikud kursused, kust võttis osa tihti isegi 70-80 noort. Neist kursustest on võrsunud rida hilisemaid kuulsusi nagu K. Tender, E. Misler, O. Valdman ka paljud teised.

  • Kogu artiklit saab lugeda SIIT!
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel