Crista ihkab kordusmatši Karoliinega

18. oktoober 2018 | Muay Thai Liiga, Uudised

Eesti Muay Thai Liiga uue hooaja esimese etapi üllatus oli Karoliine Moonesi võit poolproffide klassis Crista Padu üle, kes oli osalenud kodusel Mõisaküla Fightil.

Crista ootas võitu Mõisakülast ja ootas kindlasti ka liigast. „Mitte ükski fighter ei lähe matši kaotama,“ ütles ta, kuid lisas, et kodukandis on ägedam võidelda kui täitsa võõra publiku ees.

Crista oli Mõisakülas 3:0 üle Karolina Niinelost, kes oli Cristaga samast linnast. „Vastase trennikaaslased üritasid kohati päris naljakalt mingites kommentaariumites matši juba ära võita. Ma eelistan kõik „jutud“ ringis „selgeks rääkida“,“ sõnas Padu.

Crista, naine ja võitlussport – kas on palju kahtlevaid pilke?

Millegipärast alati küsitakse midagi taolist naistelt enne matše. Ei, kindlasti ei ole olnud kahtlevaid pilke. Ma arvan, et need ajad on ammu läbi, kui võitlusspordiga tegelevatele naistele viltu vaadati. Aasta ei ole enam 1965.

Kust võtab üks tüdruk julguse minna poksitrenni?

Jällegi arvan ma, et ei peaks siin toonitama sugu ja trenni minekuks ei ole erilist julgust vaja, kättevõtmise asi. Ega poksitrennis keegi sind esimestes trennides kohe vaeseomaks tampima ei kuku. Kõigepealt õpitakse ikka korralikult tehnikad, liikumine ja kaitse selgeks. Sparring tuleb hiljem.

Kas ja kuidas on võitlusspordiga tegelemine muutnud?

Muidugi on. Olen füüsiliselt palju võimekam kui enne trenni tulekut. Kõvasti enesekindlam kah.

Miks soovitada tüdrukutele võitlussporditrenni?

Ma soovitaksin kõigil võitlussporditrennidesse minna! Hea füüsiline vorm on garanteeritud. Eriti soovitaksin võib-olla neile, kes on häbelikud või napib enesekindlust.

Mida oleks tulnud teha, et vältida kaotust Moonesile?

Ringo Tipp, Crista treener, Kondor FC: Karoliine Moonese vastu oleks pidanud natuke rohkem edasi rühkima ja tagurpidikäigu ära unustama, kuna tegu oli pikema vastasega. Treenime seda ja veel palju muid „salarelvi“ kordusmatšiks, mis toimub järgmisel Eesti Muay Thai Liiga etapil detsembris.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel