Sander Reemets (Foto Maria Kilk) (04)

UFN Tartu: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

CORSAGYMis algavad klassikalise poksi treeningud

04. september 2023 | Trennid, Uudised

CORSAGYM Tartus on avar, hästivarustatud jõusaal. Jõusaali ala on 200 m2 ja poksisaal 200 m2. 5. septembrist algavad igal teisipäeval ja neljapäeval klassikalise poksi treeningud treener Sander Reemetsa käe all.

Poksisaal koos täismõõdus poksiringiga

CORSAGYMis saab treenida nii üksi kui ka personaaltreeneri abiga. Lisaks on spordiklubis poksisaal koos täismõõdus poksiringiga, mis on kasutamiseks kõigile, välja arvatud rühmatreeningute ajal.

Spordiklubi on avatud kell 05.00-00.00 ja 1. septembrist 31. maini on klubis esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval õhtune saun kell 17.00-22.00.

UFN Rakvere 2022. Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

UFN Rakvere 2022. Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Poksitrenn sobib kõigile, kes tahavad saada heasse vormi ja õppida enesekaitset

Klassikalise poksi treener Sander Reemets ütleb, et poksitrenn sobib kõigile, kes soovivad saada suurepärasesse vormi läbi enesekaitse õpetuse. Poks sobib ka neile, kelle elu on kiire tempo tõttu muutunud elu liiga pingeliseks või närviliseks. Kui tunned, et tahaksid vaheldust, mõtteid mujale saada ja poksikoti peal välja elada, siis poksitrenn on selleks väga hea võimalus.

Poksitrenn sobib kõigile, kes soovivad saada suurepärasesse vormi läbi enesekaitse õpetuse.

Esimesel kuul võetakse trennis läbi kogu poksi A ja O. Ehk poksi jalgade ja käte asendi, kõik löögid, jalgade liikumise. Eesmärk on käed ja jalad samal ajal liikuma panna. Teisel kuul hakatakse tegema rohkem paarisharjutusi.

Poks õpetab lugupidamist ja emotsioonide talitsemist

„Nagu ütlevad ka teised sportlased, kes poksiga tegelevad – poks ei ole vägivaldne ala, pigem õpetab vägivalda vältima. Mingil hetkel tekib ebakindluse asemel enesekindlus, sa ei pea kellelegi midagi tõestama hakkama. Tead ise, milleks sa võimeline oled ja tänu sellele tekib ka lugupidamine enda ja teiste suhtes,“ kirjeldab Sander.

Poks ei ole vägivaldne ala, pigem õpetab vägivalda vältima.

Ta lisab, et poks õpetab enda tundeid ja emotsioone talitsema. Kui saadki mõne tugevama löögi pihta, siis ei saa ennast käima ajada ja näidata teisele, et ma annan sulle nüüd tugevamini vastu. Sander rõhutab, et siis laguneb kõik kokku ja võid ise rohkem viga saada. „Jää sellel hetkel rahulikuks, tee kiirelt peas vigade parandus, miks sa selle löögi pihta lasid ja võitle edasi,“ ütleb ta.

Tartus on poks populaarne

Sander ütleb, et poks on Tartumaal populaarne. Võistlussportlasi on võib olla vähe, aga harrastajaid jagub.

UFN Rakvere 2022: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

UFN Rakvere 2022: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

CORSAGYM-is annab ta trenne, sest tema enda spordiklubi pühendub naistele ja suund on pigem fitnessboxing. Kuna ta soovis klassikalist poksitrenni anda, võttis ta ühendust CORSAGYM-i omaniku Gert Goršanoviga, sest CORSAGYM-is on kõik selleks vajalik olemas. Suur saal, poksiring, erinevad poksikotid, hantlid ja mis kõige tähtsam – treeningkeskkond on hubane.

Sandril tekkis 3-4 aastat tagasi huvi vabavõitluse vastu. Tulevikus on tal plaanis vabavõitlust teha. Kuna käed peavad hästi liikuma, tundus poks hea spordiala, millest alustada.

Ta avaldas ka, et ringis näeb teda septembri lõpus Tallinna Openil.

Toimuvad ka taipoksi treeningud

Lisaks klassikalisele poksile saab klubis käia taipoksi treeningus igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel.  Taipoksi peetakse üheks universaalsemaks püstivõitlusspordiks, kus on lubatud löögid nii käte ja jalgadega kui ka põlvede ja küünarnukkidega. Lisaks on mängus ka püstimaadlus ehk klintš, kus on lubatud ka reeglitepärased vastase mahaviimised.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel