Brock Lesnar on 2009. aastal UFC kõige kuumem võitleja. 11. juulil ootab teda korduskohtumine Frank Miriga, millest loodetakse UFC ajaloo suurimaid PPV-numbreid – rohkem kui miljon.
Kui väga UFC vajab Lesnarit või Lesnar UFC-d? UFC raskekaalu meister elab Minnesotas tillukeses Alexandrias, kus restoran teatab uhkusega, et valikus on Pepsi. Seal ta ka treenib isiklikus spordisaalis, kuhu treeningpartnerid saabuvad rohkem kui 100 kilomeetri kauguselt Fargost ja Lesnarid leiavad neile öömaja, kui lund on palju. „Alexandrias küsib võib-olla ainult üks inimene autogrammi isegi siis, kui oled Britney Spears,” selgitab hiiglane.
Lesnar kasvas talus Lõuna-Dakotas. Juba noorena olid tal turris juuksed ja teda kutsuti Bart Simpsoniks. 1996. aastal keskkooli lõpetades suutis ta jõutõmbega maast liigutada 270 kilo. 2000. aastal tuli ta NCAA meistriks maadluses, ülikoolist lahkudes oli tal aga 40 000 dollari eest õppelaenu ja kui WWE pakkus lepingut, võttis ta selle loomulikult vastu. „Mul oli ainult üks eesmärk: raha,” põhjendab Lesnar.
Lesnari roll oli algul kurikael, kuid ta muutus kiiresti populaarseks ja hakkas ostma lennukeid, maju ja muud taevamannat. Sõbrad ei tundnud teda enam ära. Lesnar käis WWE staari Sable’iga. 250 päeva aastas ratastel avaldas lõpuks mõju. „See on rändtsirkus. Kui liiga hoogsalt möllad, põled läbi,” sõnab Lesnar.
Tal oli seitsmeaastane leping 45 miljonile dollarile, kui ta 2004. aastal WWE hülgas ja proovis meediakära saatel pääseda Minnesota Vikingsi jalgpallimeeskonda. Sinna ta ei sobinud, kuid 2007. aastal tegi Lesnar esimese vabavõitlusmatši K-1 ühekordsel üritusel Ameerikas. Ta teenis peamatši võiduga 170 000, vähem kui samuti sel õhtul võidelnud Royce Gracie (300 000).
Järgmine matš oli juba UFC-s, vastaseks Mir. UFC debüüt ja su vastane on endine UFC meister. Lesnar kaotas. Peagi alistas ta aga Randy Couture’i ja sai meistriks. Korduskohtumist Miriga Lesnar ei karda. „Mulle meeldib vabavõitlus, kuna siin loba ei päästa. Sul kas on võitlejainstinkt või pole. Ma teadsin, et minust võib saada tšempion,” lausub tšempion.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?