Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Brigitta Vaab: Muay Thai Liiga on hea koht, kust oma karjääri alustada

17. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Laupäeval toimus Eesti Muay Thai Liiga, kus paljud noored sportlased astusid esimesi kordi ringi. Brigitta Vaab, kes sai Muay Thai maailmameistrivõistlustel 3. koha, just liigalt oma võistlusteekonda alustaski ja on liigal pidanud 14 matši.

Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Vaab alustas poksiga 9-aastaselt 2017. aastal. Ta õde tahtis poksi proovida ja nii mindigi koos trenni. Ta tõdeb, et alguses suhtusid vanemad uude hobisse kahtlustavalt, aga kui ema nägi, kuidas ta seda ala armastab, tekkis tal selle vastu austus ja nüüd elab ta väga kaasa. „Esimesed matšid ema nuttis ringi kõrval,“ muigab Vaab nüüd.

Vaab alustas poksiga 9-aastaselt 2017. aastal. Ta õde tahtis poksi proovida ja nii mindigi koos trenni.

Kui ta oma esimest matši meenutab, ei mäleta ta, et oleks väga närvis polnud. Küll aga lõppes see kaotusega. Mingit traumat sellest ei tekkinud ja noor naine tahtis kohe uuesti poksiringi astuda.

Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Küll aga võttis motivatsiooni maha see, et pärast kolme esimest matši ei saanud ta 3 aastat võistelda – sobivat vastast ei leitud. Treenerid aga motiveerisid, et küll vastased ajaga tekivad. Ala kogub ju aina populaarsust. Ja nii oligi.

Ta usub, et liiga on hea koht, kust oma karjääri alustada. Pealegi pannakse kokku sobivad võistluspaarid – algajat ja proffi kokku ei panda, seda kartma ei pea.

Liiga on hea koht, kust oma karjääri alustada.

Võisteldes ja treenides jõudis Vaab välja Muay Thai maailmameistrivõistlustele ja sai seal 3. koha. „Ma ei oodanud seda, aga jäin väga rahule! Minu kaalus oli 13 inimest, neist kolmas olla on väga suur asi!“ ütleb ta.

Brigitta Vaab. Foto: GoodFight

Edasi on Vaabil plaanis jõuda tippu. Teha profi-fight’e mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal. Ta tõdeb, et Eestis on palju professionaale, kes välismaal ei võitle. Miks küll? Ta usub, et kui tegutsed välismaal, saadab sind Eestiski hea maine.

Kuidas olla edukas poksija?

  • Vaab usub, et kõige olulisem on kirg ala vastu. Et naudid seda, mida teed ja ringis olemist.
  • Oluline on ka sihikindlus. Ta kirjeldab, et tal on siht silme ees nii, et naudib ringis võitlemist ka siis, kui kaotab.
  • Ja muidugi distsipliin, et lähed trenni, mis ka ei oleks. „Ära leia vabandusi, miks mitte trenni minna! Alati saad minna,“ paneb ta südamele.

Vaata veel