Astrid Johanna Grents. Foto: Erlend Štaub

Astrid Johanna Grents: minult on küsitud, miks ilus noor neiu tegeleb sellise alaga

16. aprill 2022 | The League, Uudised

„Minult on küsitud, miks ilus noor neiu tegeleb sellise alaga,“ tõdeb treener ja poksija Astrid Johanna Grents, kes 15. aprillil alistas Kalevi spordihallis toimunud võitlusspordigalal The League III Zoe Neuschwanderi. Kui ta poksimisega alustas, ei olnud see ala naiste seas veel kuigi populaarne, ent viimasel ajal on asjad muutunud, rääkis Astrid ajakirjale Buduaar antud eksklusiivses intervjuus.

Astrid usub, et naistele annab julgust poksitrenni minna ka see, kui nende treeneriks on samasooline inimene. „Nüüdseks on paljudes spordiklubides fitnesspoksi trennid ja ainult naistele suunatud grupid, seega tekib naistel hea turvaline keskkond treenimiseks,” rõõmustab ta.

Naistele sobib poks väga hästi

Poks sobib naistele väga hästi, sest naistel on hea koordinatsioon, tugev valulävi ja hea vastupidavus. Poks aitab kiirelt vormi saada, sest töös on kogu keha ja energiakulutus on suur. Higistada saab palju ja naistele see meeldib. „Katkiseid ninasid näeb pigem tõsiste võistlussportlaste seas ja sedagi harva, kuid mitte harrastajatel, seega luumurde kartma ei pea,” rahustab ta. Muidugi aitab poks ennast kaitsta, kuid Grents paneb südamele, et probleeme tasub siiski proovida sõnadega lahendada.

Poksitrenni on oodatud kõik olenemata kaalust, vanusest, soost. „Ükski treener ei eelda algajalt head vormi, tule nii, kuidas oled ja koos saame tugevamaks ja paremaks. Trennist leiad omale toetavad sõbrannad, kes on sinuga samas paadis, sa ei ole üksi. Koos on alati lihtsam, nii et kõik on poksisaali teretulnud!” ütleb ta.

Naisena peab Grents siiski tõdema, et eelarvamustest ei ole ta pääsenud. „Minult on mitmeid kordi küsitud, miks peab ilus noor neiu sellise alaga tegelema, aga mul on neile inimestele ainult üks vastus – sellepärast, et see meeldib mulle, teeb mu elu põnevaks ja kujundab minust täisväärtusliku inimese siia ühiskonda. Ma ei näe põhjust, miks peaks soo või välimuse järgi ütlema, mida tohib teha või ei, lõppude lõpuks loeb see, mida inimene ise tahab teha. Mitte keegi peale sinu enda ei ela su elu, niisiis lasta enda elu mõjutada teiste arvamusest on lihtsalt rumal,” on ta kindel.

EDASI LOE AJAKIRJAST BUDUAAR!

Monika Kuzmina

Vaata veel