ALGAS POKSIHOOAEG I Eesti poksihooaeg sai Tallinn Open turniiril vägeva avalöögi

10. oktoober 2022 | Uudised

Eesti poksihooaeg sai oktoobrikuu alguses vägeva avalöögi, kui toimus traditsiooniline Tallinn Open noorte ja täiskasvanud kindameeste- ja naiste turniir. Kui peamiselt on Tallinna turniiri puhul tegemist eestlaste siseasjaga, siis sel korral sai end proovile panna naaberriikide koondislastega, vahendab Eesti Poksiliit.

Kolme päeva jooksul peeti Lasnamäe spordihoones tervelt 75 matši ehk ringi astus tervelt 150 sportlast. Naaberriikide esindajaid oli kohal Soomest, Rootsist, Lätist ja Leedust.

Poksikoondise üks esinumbritest, kuni 57-kilogrammiste seas kodukamaral medaleid võitnud Allan Marozov pidi alla vanduma Läti poksija Matveijs Protkudinsile.

Keskkaalus ehk kuni 75-kilogrammiste kaalukategoorias võidutses sel korral rootslane Erik Mendoza, kes oli kohtunike ühehäälse otsusega üle Poksiklubi Kalevi sportlasest Leon Kermasest. Kuni 71-kilogrammiste seas kaotas Artjom Spartak (Narva PSK) Julian Javalale Soomest.

Täiskasvanute madalamates kaalukategooriates juhtus kummaline olukord, kui nii Vitali Nikolajev (kuni 63,5 kg) kui Erik Jaroševski (kuni 67kg) diskvalifitseeriti. Mõlemad Olümp-Maardu Kalevi poksijad eirasid kohtunike käske, mistõttu said vastased, kes olid pärit Leedust, kerged võidud.

Noorte klassides tulid kõik võidud kodukamara poksijatele. Tasavägised lahingud peeti kaalukategooriate kuni 52- ja kuni 63-kilogrammi finaalides. Madalamas kaalus alistas Mihhailo Skorohod (ATP) kohtunike 3:2 häältega Andreas Mugu (Kontakt). Teises duellis oli Zahhar Butov (Sofron) üle Maksim Kirsanovist (Energia). Võidkalt esinesid ka Aleksander Potashenkov (TÜASK) ja Kirill Mihhailov (OMK).

Eesti poksijatele oli see suurepärane võimalus panna enda vorm korralikult proovile enne oktoobri lõpus algavaid Eesti Meistrivõistlusi. Nimelt toimub 21. kuni 23. oktoober Kalevi Spordihallis Eesti Meistrivõistlused poksis. Eesti Meistrivõistluste käigus selguvad riigi tugevamad poksijad noorte ja täiskasvanute vanuseklassis. Meeste kõrval selguvad ka Eesti parimad naispoksijad.

Võistlused algavad Kalevi Spordihallis reedel, 21. oktoobril kell 17.00, jätkuvad laupäeval kell 14.00 ning kulmineeruvad pühapäevaste noorte finaalidega kell 14.00 ja täiskasvanute finaalidega kell 17.00.

  • Lisainfot Eesti Meistrivõistluste kohta poksis leiad siit.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel