Akavov naases Mehhiko tšempionite soojendusmatšis

21. veebruar 2021 | Uudised

WBC meister (59 kg) Miguel Berchelt läks 20. veebruaril kaitsma Las Vegasesse tiitlit Oscar Valdezi vastu.

Kerge eelis oli Bercheltil loomult raskema poksijana, kuid Valdez lõi meistri kolm korda nokdauni. Bercheltile oli ka varem ette heidetud nõrka kaitset. Võidu sai Valdez 10. raundis sellise nokaudiga, et tunti muret Berchelti tervise pärast. Matš oli algul ettevaatlik, Berchelt otsivam. Valdez neelas kolmandas võimsa löögi ja põikles järgmise eest, mis tuli lõpetama. Esimest korda luges kohtunik Bercheltile neljandas, kuigi nöörid teda püsti hoidsid. Sergio Mora tunnustas, et Valdez ja ka Ryan Garcia on muutunud palju paremaks pärast seda, kui hakkasid treenima Eddie Reynoso käe all.

Berchelt (37-1 enne) oli võitnud enne seda järjest üheksa tiitlimatši, kuid kurtis, et keegi teda ikkagi ei tea. Berchelt on ka väga tagasihoidlik mees, keda kiitlemas ei kuule. Talle meeldib koeraga jalutada ja see on kõik. Nüüd määras WBC talle lõpuks vastu Valdezi (28-0), endise WBO meistri kaal kergemate meeste seas, kes võitis seitse tiitlimatši ja kes on ka kõige populaarsem Berchelti vastastest. Berchelt poksib peamiselt Mehhikos, Valdez Ameerikas, kuigi Valdezi sugulastel on olnud probleeme Ameerika immigratsioonipoliitikaga ja Valdez kritiseerinud Donald Trumpi: „Immigrandid ehitasid Ameerika.”

Sellest prognoositi üht aasta matši ja Bercheltile väga meeldiks, kui saaks Valdeziga pidada lausa ühe legendaarse triloogia. Mehhikos oli Boxreci andmetel veebruaris aktiivseid profipoksijaid 3434, Ameerikas 2935, Jaapanis 1100, Ühendkuningriigis 893, Filipiinidel 681, Venemaal 461. Berchelt solvus, et Mehhiko poksiliit eelistas 2012. aasta olümpiale Valdezi. Berchelt luges enne matši end Valdezi sõbraks, kuni Valdez teatas, et Berchelt tema sõber pole. „Väga hea,” ütles Berchelt. „Siis mul pole kahju teda lüüa.”

Matš pidi toimuma 2020. aasta mais, kuid tuli koroona ja vahepeal poksiti teistega. Seejärel pidi poksitama detsembris, kuid Berchelt haigestus koroonasse. Berchelt on öelnud, et ta ilmselt ei suuda kaua selles kaalus püsida. Valdez esitas väljakutse Shakur Stevensonile.

Pole teada, kui palju poksijad teenisid. Matši vaatas ESPN-ist 960 000 inimest. Kui Valdez poksis viimati Jayson Veleziga, teenis ta 400 000. Berchelt teenis matši eest Francisco Vargasega 600 000 dollarit.

Õhtu teises tähtsaimas kohtumises sai keskkaalumees Artur Akavov kaotuse Esquiva Falcaolt (27-0, Brasiilia). Ta jaksas 10-raundises kohtumises poksida neli raundi. Kaotuse põhjusena läks kirja RTD ehk retired. Akavov ütles treeneritele, et jaksab võistelda, treenerid – kelle seas oli Freddie Roach – arvasid, et ei jaksa. Matši vaatas Berchelt (poksijad tavaliselt soojendusmatše ei vaata). See oli endise Eesti koondislase esimene matš pärast kaheaastast vaheaega. Falcao jõudis 2012. aasta olümpial finaali, kus kaotas Ryota Muratale. Falcao tunnistas, et Akavov on tema senise profikarjääri tugevaim vastane.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel