Ajalugu: Dempsey – Firpo

13. juuni 2019 | Uudised

Dempsey – Carpentier ja Dempsey – Firpo olid esimese nelja spordisündmuse seas, mille tulu oli miljon dollarit. (Tohutu summa sel ajal. Gigantne summa.) (Ülejäänud kaks: pesapallifinaalid Yankees – Giants, 1923, ja Senators – Giants, 1924.)

Dempsey matši Luis Firpoga kogunes 1923. aastal New Yorgis vaatama 80 000 inimest. See oli esimene kord, kui Ladina-Ameerika poksija üliraskekaalutiitlile poksis. Jack oli tšempion olnud 1919. aastast.

Dempsey lõi argentiinlase kohe mitu korda põrandale. Sel ajal ei pidanud nurka minema, kui olid vastase pikali löönud, ja Dempsey lihtsalt virutas Firpot järjest pikali.

Firpo tabas siis aga Dempseyt nii, et tšempion kukkus ringist välja. Tagasi aitasid ta ajakirjanikud ja ilmselt mitte õigeaegselt, tšempion pääses aga ehmatusega ja lõpetas Firpo teekonna 2. raundis.

Kuigi Firpost ei saanud tšempionit, peetakse teda Ladina-Ameerikas selliseks kangelaseks, et tema järgi on nimetatud mitmed tänavad.

Dempsey ei poksinud siis kolm aastat, kuni kaotas tiitli kahes ajaloolises matšis Gene Tunneyle, avas New Yorgis restorani ja elas 1983. aastani.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel