Pärnus toimub 6. juulil Fightland, kus Alar Hutrovi vastane vabavõitluses on Ivan Jonitšev (Venemaa).
Alar ja Fightland on vanad tuttavad: kaks aastat tagasi sai ta sellel üritusel jagu Maxime Giacalone’ist (Prantsusmaa).
Kuidas kirjeldaksite Fightlandi seekordse vastase stiili?
Ei ole näinud ühtegi tema matši ja ei oska seega teda ega tema võitlusstiili kirjeldada. Tean, mida ise pean tegema ja lähen selle teadmisega matši.
Teil kuidagi ei õnnestu Joel Arolainenit võita. Hiljuti kaotasite aprillis Soomes üritusel Cage talle taas. Miks peale käite?
Siiani olen kõik kolm matši kaotanud jah. Ei käi keegi kellelegi peale, juhuse tahtel oleme vastakuti sattunud ja seda juba kolm korda. Võib öelda, et sattusime Arolaineniga samadel aegadel samadesse kohtadesse.
Oli teil viimane matš enne Cage’i aasta tagasi? Kuidas tunnetus säilib, kui ei võitle aasta?
Jah, enne Cage 47 tegin viimase matši aasta aega tagasi. Tunnetus kui selline säilib hästi, kuna trennides käisin kogu aja kohal ja aitasin teistel võistlusteks valmistuda. Samas tundsin end puuris veidi ebakindlamalt ja tegin omajagu vigu enne matši. Eks see kõik ole osa protsessist ja sain jällegi paar valusat õppetundi.
Olite agar osaleja 3D Liigas. Kui palju see erines Eesti meistrivõistlustest?
Meistrivõistlustel saavad võistelda varasemalt võitlusspordis võistelnud sportlased, liigal seda nõuet ei olnud. Suurim erinevus seisnebki selles, et 3D Liiga oli võimalus proovida sportlikus vabavõitluses võistlemist, aga Eesti meistrivõistlused on iga kaalu parimate sportlaste välja selgitamiseks. Muus osas oli 3D Liiga ja on Eesti Meistrivõistlused heal tasemel korraldatavad võistlused.
Nii et lihtsalt Vabaringi eelkäija. Kuidas hindate oma osalust ja üldist taset mullu ADCC Eesti lahtistel? On see asi, mis tõmbaks teid tagasi?
Viimane kord oli esimene ja hetkel viimane kord, kui sellisel võistlusel osalesin. Tase oli kõrge ja sportlasi paljudest riikidest. Tore ja hästi korraldatud võistlus oli. Ise osalesin soovist lihtsalt võistelda (pikk paus MMA-matšist viib näljani ja nälg vajab kustutamist). Kindlasti tahaks veel ADCC reeglite järgi võistelda. Seal saadud tagasiside on mind praeguseks palju edasi aidanud. Kaotasin esimeses matšis, kuigi võidetav vastane oli. Uus kogemus ja palju õppetunde.
Kuidas kommenteerite tänavust vabavõitluse EM-i?
Tänavused Euroopa meistrivõistlused olid suurepärased. Esmakordselt osales Eestist kuus sportlast ja kaks neist tulid tagasi pronksmedalitega. Väga närvesööv on vaadata omasid võistlemas, eriti Kaupo Kokamäge, kellega igapäevaselt koos trenni teen. Samas on suur võidu- ja rõõmutunne, kui oma riigi sportlane võidab või kõrgel tasemel soorituse teeb. Sportlaste tase küündib kõrgele ja hea on vaadata sellisel tasemel sporti. Eriti hea meel oli näha, et Eesti sportlaste tase on eeskujulik ja ollakse õigel suunal.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?