Enne ringi minekut mõtleb poksija vaid ühele – võidule. Vaid väga motiveeritud sportlane jõuab omal alal tippu, kuid selleks on vaja väga head treenerit. Kevin Renno on Eestis Tai poksi eestvedaja. Ta õpetab profiliigasse jõudnud poksijaid, kes tänasid teda südantsoojendavas saates „Oled jätnud jälje“.
Ahti Pikkur: Kevin avas meile kõik võimalused, pannes kõik mängu
„Ta avas meile kõik võimalused, samas pannes enda poolt kõik mängu,“ räägib Kevini õpilane, poksija ja Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias treenerina töötanud Ahti Pikkur sellest, kuidas Kevin nägi Tai poksile Eestis suurt tuleviku. Ahti tuli aastaid tagasi Tallinnasse elama, kus tal ei olnud sugulasi ega sõpru. Tema karjäärisihiks oli saada meremeheks. Kuna ta oli lapsest saadik aktiivselt spordiga tegelenud, siis soovis ta hobi korras sellega ka pealinnas jätkata ning saatus viis ta kokku Keviniga. „Mul oli kindel eesmärk juba enne Tallinnasse kolimist, et ma hakkan poksimisega tegelema. Üks sõber käis Tai poksi klubis trennis ja kutsus mind ka sinna. Esimese aastaga olid muutused nii suured, et otsustasin kooli pooleli jätta ja vaid poksimisel keskenduda,“ meenutab Ahti enda sportlaskarjääri algust. Ka teistele poksijatele näeb ta helget tuleviku ning on kindel, et 10 aasta pärast on Eesti sportlased maailmatasemel väga kaugele jõudnud.
Kevini õpetussõnadest peab Ahti kõige olulisemaks, et pole sellist sõna nagu „ei“. Pole vahet, kui raske hetkel on, pead püüdlema edasi.
Edvin-Erik Kibus: Kevin rajas minu karjääri tee
„Kevin rajas minu jaoks kogu minu karjääri tee. Ma olin küll teleka ja Interneti kaudu näinud kõiki võistlusi ja sellel maastikul toimuvat, aga näha eestlast ringis ja hiljem sama inimesega koos trenni teha, toob kogu elamuse enda jaoks lähemale,“ räägib Eestis ilma teinud poksija Edvin-Erik Kibus. Noor sportlane käis end välismaal ka otsimas, kuid tagasi koju jõudes oli ta täielikus ummikus. Tööpuudus, null trennitahet ning raskused isegi kodus voodist püsti tõusmisega – sellega olid Edvini unistused suurtel areenidel võitlemisest purustatud. Keviniga suheldes, sai noor sportlane aru, et tema treener on täpselt sama ka ise eelnevalt kogenud. „Tänu äratundmismomendile ma sain aru, et tegu on vaid ühe elu etapiga. Korra on vaja aeg maha võtta ja minna edasi veelgi paremini. Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks!“ meenutab Edvin, kuidas ta tänu Kevinile enda karjääri taas rööbastele sai. Võõrad emotsioonid tuleb kõrvale juhtida ning lasta kirel tõusta. Elamine toob endaga kaasa kukkumise, kuid tänu sellele leiame jõu, mis teeb meid samm-sammult mitte ainult targemaks vaid ka võimsamaks.
Hendrik Themas: mu karjäär sai sisse, kui liitusin Kevini tiimiga
„Poks on pikkade traditsioonidega võitlusspordi ala. Vastupidiselt levinud arusaamadele ei ole tegu millegi vägivaldse või tervist kahjustavaga,“ selgitab edukas sportlane taipoksi tegelikku olemust. Reaalsuses ongi kõik poksijad distsiplineeritud ja lugupidavad inimesed. Mees teab, millest ta räägib, kuna on saanud ringis tunda nii võite, kui kaotusi. Kõikidel nendel hetkedel on mentori ja nõuandjana Hendrikule ringis kõrval ka Kevin. 2013. aastal saigi Hendriku karjäär tõelise hoo sisse, kui ta liitus Kevini tiimiga. Noor amatöörsportlane sai võimaluse hommikuti profisportlastega treenima hakata, mis arengule tuli tugevalt kasuks. Tänaseks võitleb mees profisportlaste parimate seas.
Vahur Õismaa: Kevin andis hüppenööri pihku ja ütles, et hakka hüppama!
Vahur oli 42-aastane tugitooli sportlane, kaaludes 132 kg. Arstid olid tal keelanud igasuguse füüsilise aktiivsuse. „Kui hakkasid ilmnema tõsisemad tervisehädad, siis läksin lõpuks arsti juurde. Tehti proovid ning kõik näitajad olid halvad. See hetk, ma mõtlesin, et pean midagi ette võtma ja ei saa samamoodi jätkata,“ meenutab Vahur, kuidas sai enda häbitunnet ületatud ning astuda treeningsaali kaks korda nooremate sekka. Kevin ei lasknud aga Vahuril ja treeningkaaslastel mingit eelarvamust tekkida ning andis mehele hüppenööri pihku ja ütles, et hakka hüppama! „Ma ei olnud hüpanud 30 aastat vähemalt ja ma vaatasin hüppenööri ning mõtlesin, et mis ma sellega nüüd teen,“ räägib mees, kuidas ta end ikkagi kokku võttis ning hüppamisega siiski tasa ja targu algust tegi. Pärast seda ei julgenud Vahur pool aastat arsti külastada, kuna kartis, et saab treeningust range keelu, sest vererõhk, veresuhkur, hemoglobiin ja kõik võimalikud muud näidud olid laes. Vahuri eesmärgiks oli saada terveks, kui ta pool aastat hiljem lõpuks arsti juurde uuesti jõudis, oli ta kaalus kaotanud 8 kg ning tema põhiline siht oli saavutatud.
Mirkko Moisar: Kevin on õpetanud emotsioonide juhtimist ja hirmude ületamist
Mirkko kasvas üles lastekodus, kus spordi kaudu leidis ta võimaluse elada välja kogu enda äng ja viha. Kogu selle energia suunas ta võitlusesse ning võitis ühe võistluse teise järel. „Kindlasti see tekitab kehas adrenaliini, järelikult see paneb ka sind aktiivsemalt toimima,“ räägib Mirkko võitluspordi mõjust kehale ja vaimule. Kindlasti lisavad kõige olulisema osa ka fännid. Kevin on mehele õpetanud kõige rohkem emotsioonide juhtimist ja hirmude ületamist, mis on Mirkkole olnud kõige suuremaks väljakutseks. See kõik aitab analüüsida vastase käitumist, mis on sellel alal ülimalt oluline. „Poksija kõige suurem hirm on, kui ta tunneb hirmu,“ lisab Mirkko. Tänaseks on temast saanud üks Eesti parimaid kikkpoksijaid.
Andra Aho: tänu Kevinile olen nii kaugele jõudnud
Andra Aho on üks Eesti parim naisvõitleja taipoksis, kelle treeneriks on samuti olnud Kevin. “Alguses ma tahtsin lihtsalt enesekaitset õppida, aga siis alustasin võistlemisega ning see läks edasi ja edasi. Tänu Kevinile olen ma tänaseks jõudnud nii kaugele, kus ma hetkel olen. Ta on andnud mulle võimaluse treenida välismaal ning ilma Kevinita poleks midagi sellest võimalik olnud,“ räägib neiu enda karjääri keerdkäikudest. Kevin nägi Andras kohe suurt potentsiaali – tüdrukus oli olemas nii sihikindlus, kui tahe. Edasi tuli ainult pühendumus ning tahe saada parimaks.
Vaata saadet järele siit:
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?