Treener Georgi Abolõmov jagas oma Facebooki kontol eile mõtisklust, et poleks kunagi mõelnud, et Eesti Vabariigi aastapäeval satub ta olema Venemaa pealinnas Moskvas. Riigis, mis eile vara hommikul alustas sõda Ukraina vastu. „Poks kui spordiala ja võitluskunst on õpetanud mind, et peab olema alati valmis kaitsma ennast ja seisma enda, oma pere, oma sõprade eest ja ka nende eest, kes on nõrgemad ja kes vajavad kaitsmist. Elu õpetas mind ka seda, et varem või hiljem tuleb hetk, millal su oskuseid pannakse proovile, seepärast tuleb igas trennis anda endast parim, sest ühel päeval sõnad ja diplomaatia enam ei toimi!“ usub ta.
„Näen, kuidas nõrgem vend saab peksa tugevama venna käest ja terve maailm lihtsalt passib ja räägib, kui halb see on, aga keegi midagi ei tee. Mu isa koos paljude teiste ägedate inimestega elab Kiievis ja nad on jäänud üksinda lahendama elu ja surma küsimusi. Kahjuks tervel maailmal ja ka ukrainlastel oli tunne, et kui Venemaa ründab, saavad nad hakkama, neile tullakse appi, aga hakkama nad ei saanud ja appi keegi ei tulnud. Kõik see oli vaid jutt,“ nentis ta.
Abolõmov arvab, Eesti peaks tegudega tõestama kõiki neid sõnu, mida Eesti presidendid ja peaministrid on viimase 30 aasta jooksul rääkinud. „Ja kui olla väga aus, siis kahjuks mul on väga suur kahtlus, et me suudame seda teha. Võib öelda, et me oleme NATO-s – aga kas keegi teist on kindel, et NATO väed tulevad ja päästavad Eesti, juhul kui olukord läheb kuumemaks? Me kõik arvame nii – aga samas, sellist olukorda pole veel kordagi juhtunud. Ja kui abi ei tule, nagu seda ei tulnud Ukrainasse, kas meie Eestimaa “julged poliitikud” üldse teavad, mismoodi reageerida? Kui ma vaatan, kuidas Kaja Kallas seisab mingisuguste Eesti Kaitseväe relvade foonil ja räägib, et me ei pea midagi kartma, kas ta üldse saab aru, mis on Venemaa ja mis on tema sõjaline ajalugu? Kas ta teab, mida peab tegema siis, kui näiteks Biden ütleb, et me anname väiksema tükki maad venelastele, mõeldes Balti riike, selleks, et mitte alustada kolmandat maailmasõda, sest nii inimesi sureb veel rohkem,“ arutles ta.
Abolõmov tõstatas lõpus küsimuse, et mida me oleksime valmis tegema juhul, kui president Putin koputab meie uksele. Sest just siis algab hetk, kui diplomaatia enam ei toimi.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?