Eesti Muay Thai Liiga hooaja avaetapp lükkus 30. oktoobrile, kuid Rasmus-Ronin Jõgi lubab seal kohal olla.
„Valmistun selle jaoks ja tean, et olen paremaks saanud selle ajaga, kui oli viimane võistlus. Proovin saada TKO- või KO-võidu,” ütleb ta.
Juunis toimus Estonian Muay Thai Open, kus Eestit esindasid Garant, Konkiro ja Kondor. Täiskasvanute kategoorias võistelnud Sigrid Kapanen alistas Aleksandra Džikajeva ja on nüüd kolmekordne Eesti meister tai poksis, Kondori teine võistleja Rasmus jäi aga 14-15-aastaste poolfinaalis alla Dmitri Lagušnikile, keda treenib Saulius Šeikis.
„Rasmus tegi üliilusa matši kogenud Läti fighter’i vastu. Millegipärast läks võit kaotajale…” kommenteeris Kondori treener Ringo Tipp.
„Minu arust olid kõik raundid minu võidetud. Lõin vastast paremate löökidega ja ajasin vastast taga, sest vastane kartis. Oleks olnud seal üks raund veel, oleksin vastase tehnilise nokaudiga lõpetanud või hullemaltki,” arvab Rasmus.
Aasta tagasi „Nublust Nabiks” etapil tõid Janar Lips ja Rasmus Viljandi Tulevikule kaksikvõidu. „Maadlus ja tai poks on mõlemad väga rasked alad. Võin öelda kõige raskemad spordialad, mida teha saab. Nendes trennides lihtsaid päevi ei ole ja alati pead andma endast kõik. Mulle meeldib mõlemat ala harrastada, sest mõlemad on väga rasked ja annavad mulle palju rõõmu,” räägib Rasmus.
Geit Kundla teeb Kondoris vabavõitlustrenne. Rasmus on seal korra käinud. „Päris raske oli. Pead kõigest mõtlema, et ei jääks halba positsiooni maas, kus vastane sind ära kägistada saab. Kindlasti tahan vabavõitlust veel harrastada ja võib-olla ka võistlustel käia,” lubab ta.
UFC-d Rasmus vaatab ja kui ta kelleltki küsiks autogrammi, siis see olekski vabavõitleja. „UFC-s on kõige paremad võitlejad maailmas ja nendest saab alati midagi uut vaadates teada,” lausub Rasmus. „Kindlasti üks lemmikutest on Israel Adesanya. Tema feintimine ja see, kuidas ta arvestab löökides kõike, on minu jaoks inspiratsioon. Aga autogrammi asemel tahaksin pigem temaga trenni teha ja õppida temalt midagi uut.”
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?