Karl Margus Haud võitleb 5. juunil King Of Kingsil Aleksander Sabininiga.
„Peamiselt mõtlen praegu trennile ja sellele, et ettevalmistus oleks korralik. Vastane kindlasti valmistub ka tugevalt, see motiveerib pingutama. Alati on hea meel võistelda, eriti kui tekib võimalus võtta osa sellisest üritusest nagu KOK,” räägib Karl Margus.
Kui ta ise võistleb, siis keskendub peamiselt oma matšile ja sooritusele, ent eks ikka on alati huvitav ka tuttavaid ringis näha ja ta hoiab kõigile pöialt. Ta pole uurinud, mis mees on Ott Remmeri vastane Oskari Holmberg (Soome), kuid ootab Leedu sensatsiooni Rimkenzot, kellele astub vastu teine soomlane Kristoffer Björkskog.
„Päris huvitav on näha, mida ta seekord teeb. Mehel on alati hea show ja ta oskab ennast väga hästi müüa. Olen teda mõnda aega Instagramist jälginud ja siiani pole pettumust valmistanud,” lausub Karl Margus.
Karl Marguse kõigis matšides on olnud momente, millega ta on rahul, ja momente, millega pole. Alati on midagi lihvida ja parandada. Alati on uusi asju, mida plaani lisada. „Praegu ei suudagi matši välja tuua, millega olen kõige rohkem rahul. Ma olen nii palju arenenud, et see võitleja, kes ma olin kõigis eelnevates matšides, ei saaks praegusest minust jagu,” sõnab ta.
Eelmise aasta juulis astusid Viimsi võitlejad üles Pärnus Old School Fight Nightil, millest vähe kuulda oli. „Lühidalt võib öelda, et see oli kiiruga kokkuklopsitud. Ring oli pigem home-made ja lagunes veidi. Ring walk’i ajal mängiti nii minule kui ka mu treeningpartnerile vale muusikat,” räägib Karl Margus. „Aga üldiselt oli lahe õhtu: lõime esimeses raundis vastasega pead kokku ja kukkusime mõlemad 8 count’i. Seda oli tagantjärele videotest päris naljakas vaadata. Mulle ei mahtunud pärast kaks nädalat nokamüts pähe.”
Eesti juutuuberiga poksiks? Zevakiniga näiteks.
„Miks mitte. Usun, et see oleks vahva.”
Viimsi Tigers on väike klubi, aga tänu sellele on nad väga lähedased ja toetavad üksteist palju. Karl Margus ütleb, et klubikaaslased on fantastilised ja ta on nendele kõige eest väga tänulik. Klubi juht Ivo Pukk kasutab lauset „Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab”. Karl Margus ühe lause sisse Ivo omapära võtta ei suudaks. „Ivo on lihtsalt üks kõige lahedamaid inimesi, keda ma tean. Ta toetab meid alati ja aitab kõigega, millega saab,” ütleb ta.
Enamiku klubikaaslastega suhtleb Karl Margus ka väljaspool saali, kõige rohkem ilmselt Paul Albert Laasi ning Raul ja Romet Eskoga. Aga ka Karl Marguse treenerid on tema sõbrad: nad veedavad tihti koos aega, mängivad tennist, pinksi ja jalgpalli, grillivad ja söövad õhtust.
Ta ei treeni ainult kikkpoksijatega – viimati külastati Pärnu vabavõitlusklubi Invictat, eelmise aasta suvel tegi ta aga trenni Kalevi spordilaagris ja on peale seda ühendust hoidnud näiteks Dmitri Gladõševiga. Pea alati, kui on olnud UFC-s või One Championshipil mingi huvitav matš, siis arutatakse seda trennis. „Vahel drillime ka KO-kombosid, mis sealsetel fighter’itel on toiminud,” avaldab Karl Margus. Holzken vs Parr tekitas viimati jutuainet.
Kõige rohkem huvi pakuvad Viimsi tiigrile Jaapani fighter’id, sest nad kõik on kiired, jõulised ja tehnilised. Lemmikud on Masaaki Noiri, Hideaki Yamazaki ja Takeru Segawa. „K-1 World GP ja Krush on väga atraktiivsed event’id, mida vaadata. Alati on palju KO’sid ja võimsaid lahinguid. Enamikul Jaapani fighter’itel on väga tugev poksipõhi ja nad lisavad oma kätekombodele karate- ja taekwondo-stiilis jalalööke. Võib-olla tuleks kasuks nende event’ide ja fighter’ite kajastamine,” arvab ta.
Gloryt ega Tais toimuvaid matše Karl Margus palju ei jälgi, kuid nõustub, et Eesti treenerid ei peaks tutvustama ainult tai poksi stiili ja võitlejaid, vaid ka rääkima lähemalt nende kultuurist ja Aasia filosoofiast. Ta tahab meeletult Taid külastada. „Enda treeningu jooksul ei ole ma ise sinna jõudnud, aga teistelt trennikaaslastelt olen palju kuulnud. Kindlasti jõuan varsti ka ise seal ära käia,” usub ta.
Be water, my friend.
Float like a butterfly, sting like a bee.
Need on Karl Marguse lemmikmotivatsioonilaused. Ta arvab, et kasuks tuleb ikka, kui klubides on seinal lööklaused, aga talle meeldib pigem, kui seinal on legendaarsete võitlejate pildid: „Kindlasti oleneb inimesest. Erinevate inimeste jaoks töötavad erinevad asjad.”
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?