„Kõige tähtsam on enesekindlus”. Nii ütles Deniss Smoldarev intervjuus Georgi Abolõmovile ja just neid sõnu tahtis Georgi intervjuust välja lõigata ja jagada. Aga kõigepealt pidi Smoldarev võitma oma viimase matši, mida ta tegigi sellel nädalavahetusel Moskvas.
“Kõige tähtsam on enesekindlus. Peate endasse uskuma, kui keegi iganes teile ütleb: „Ei saa, ei saa….“ Miks? „Sest sa oled Eestist!“ Olen seda mitu korda kuulnud. Las nad räägivad, mida tahavad. Kui teil on unistus, kui püüdlete millegi poole – uskuge ja järgige seda unistust. Kui teil on mõni unistus, saate sellega kogu elu elada, kui on eesmärk ja enesekindlus. Ei tohi olla ebakindel, hoolimata sellest, kes teile seda ebakindlust sisendab, olgu need teie vanemad, klassikaaslased või keegi teine. Alati tuleb endas kindel olla ja kõigepealt endasse uskuda. Seetõttu ütlen, et mina isiklikult saan valmistuda ette igaks matšiks, igaks vastaseks. See põhineb ainult minu enesekindlusel,” ütleb Smoldarev.
„Paljud spordiarmastajad tihti ei tea, millega peab toime tulema profisportlane, eriti sportlane, kes kakleb puuris meestega, kes kaaluvad üle 100 kilo. Paljud teist lihtsalt ei tea, kui tähtis oli võita seda matši, Venemaa pealinnas Moskvas, organisatsioonis, kus keegi ei paku sulle kergeid matše ja ei too kohale mugavaid vastaseid, nagu tihti meil siin Eestis tehakse. Paljud teist lihtsalt ei tea, kui raske on astuda puuri ja üle elada alguses esimest raundi ja siis teha veel kaks juurde, kuna sinu viis viimast matši lõppesid esimeses raundis, millest neli sa kaotasid. Paljud ei tea, kui raske on astuda puuri, teades, et paljud inimesed sooviksid, et sa kaotaksid, sest nad lihtsalt enam ei usu sinusse. Kuid kui sa tahad tõestada endale midagi, siis sa pead uskuma endasse ka kõige raskematel aegadel,” kirjutab Georgi Instagramis.
Kahjuks seekord ta ei saanud minna Smoldareviga kaasa viisa pärast. Seda oli lihtsalt võimatu teha pandeemia tõttu. Nad proovisid igat pidi. Kuid tal on väga hea meel, et kõik läks hästi. Nende koostöö hakkas pihta kohe peale seda intervjuud, mis oli tehtud septembris. Nad harjutasid püstivõitlust kolm korda nädalas kahe kuu jooksul. Smoldarev tegi sama palju maadlustrenni oma maadlustreeneriga, mis tõigi kauaoodatud võidu. „Järgmisele matšile lähme juba 100% kõik koos!” lubab Georgi.
View this post on Instagram
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?