Eesti Muay Thai Liiga teisel etapil oli kohal ka MMAces klubi uus Tai treener Wanchana Wilaiphut ehk KO, kelle pärast on paljud noored tulnud trenni – Eesti treenerid on kahtlemata kogenud, aga siiski puutunud kokku erinevate võitlussportidega, mis stiile segab. Tai treener on ikkagi Tai treener.
Tai treenerit Eestisse saada polnud lihtne, aga see oli seda väärt
MMAces juht Vallo Kappak tõdes, et Tai treenerit Eestisse saada ei olnud lihtne – tuli läbida tõeline kadalipp, et saada viisa ja tööviisa.
Kuid Tai treener annab ohtralt väärtust. Ta põhjendas, et enamasti annavad Eesti treenerid trenne õhtuti töö kõrvalt. See tähendab, et varem või hiljem treener väsib.
Tai treener on aga praktiliselt terve elu tegelenud Tai poksiga ja see on tema põhitöö. Tais pannakse lapsed varakult treenima – paraku mitte selleks, et oleks tore, vaid selleks, et laps hakkaks teenima. Tai poks oligi KO sissetulekuallikas ja lisaks Taile on ta olnud treener ka Austraalias.
Kappak kinnitab, et saal on rahvast täis ja pigem on inimesi juurde tulnud – uue treeneriga ollakse rahul.
Saal on rahvast täis ja pigem on inimesi juurde tulnud – uue treeneriga ollakse rahul.
Eestis on KO väga rahul. Kappak kirjeldab, et ta on rahulik ja rahulolev inimene. Klubi on talle muretsenud elukoha ja pakkunud kõike, mida treener soovib. Juhi sõnul on küll treeneri soovid väga tagasihoidlikud. „Ta soovib ainult riisi ja kana,“ naljatleb ta.
MMAces klubil on veel plaane välismaalt treenereid tuua. Praegu on eesmärgiks leida Brasiiliast väärt treener.
KO nõuandeid
KO sõnab, et Eestis on Tai poksi tase väga hea – tema hinnangul pea sama hea tase kui Tais endas.
Eestis talle väga meeldib – eriti sõbralikud inimesed, spordiklubi ja külmal ei ole ka tegelikult viga.
Ta soovitab väga noortel võistelda, sest see teeb tugevamaks ja aitab paremini tehnikat õppida – just viimane on oluline, et võita.
Kuidas olla hea poksija? KO sõnab, et peab hoolega treenima, kuulama treenerit ja pidama lugu spordiklubist ja treenerist.
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee