14. oktoobril toimub Eesti Muay Thai Liiga. Tänavune Muay Thai Liiga esimene etapp toimub Arigato spordiklubis, mida suvel ja sügisel uuendatud on. Sportlasi ja publikut ootab tribüünidega 900 ruutmeetrine saal. Saalis hakkab toimuma ka teisi võistlusi, näiteks Eesti meistrivõistlused taipoksis. Peakorralaja Kevin Renno sõnul on see ideaalne saal sellise suurusega võistluste pidamiseks. Uus on ka punktisüsteem, millega hakatakse pidama sportlaste edetabelit.
Sportlasi ja publikut ootab tribüünidega 900 ruutmeetrine saal.
Kust on Eesti Muay Thai Liiga alguse saanud?
Eesti Muay Thai Liiga sai alguse harrastajate võistlustest. Alguses oligi sarja nimi Harrastajate Võistlused. Harrastajate ja sportlaste kasvuga sai sellest Eesti Muay Thai Liiga.
Sellisel kujul toimuvat teist sarja Eestis ei ole. Peakorraldaja Kevin Renno lisab, et põhjanaabritel soomlastel on ja sealt see mõte tal tuligi. Soomes toimuvad saalidevahelised võistlused, kus pannakse kokku sobivad paarilised vastavalt kaalule ja kogemusele. Ta täpsustab, et need pole turniiri vormis üritused, vaid lihtsalt võistlusmatšid kogemuse saamiseks.
Tulevikutippudele võimalus koguda amatöör-fight’e
Muay Thai Liiga eesmärk on ka see, et noortel ja tulevikutippudel tekiks võimalus koguda amatöör-fight’e ja saada oma esimesed ristsed kätte. Renno räägib, et see on hea platvorm kogemuse saamiseks ja hoidmiseks ning võistluskalendri täitmiseks nii tipptasemel sportlastele, kes kuuluvad koondisesse, aga ka täiesti algajatele. Selle sündmuse populaarsuse põhjus on, et see sobib kõigile – on nii 7-aastaseid võistlejaid, 40-aastaseid algajaid, juuniore ja täisealisi proffe, kes kuuluvad ka Eesti koondistesse.
Muay Thai Liigast on välja kasvanud mitmed poksimaailma tipud nagu näiteks Andra Aho, Marie Ruumet, Andi Uustalu, Oskar Künnapuu ja paljud teised.
Esimese avaüritusega avatakse liiga kodulehel ka uus punktisüsteem, mida on suve jooksul arendatud. Renno selgitab, et punktisüsteemi eesmärk on igas kaaluklassis hakata pidama ränkingut ehk sportlaste edetabelit, et näha, kes on selles kaalukategoorias liider, kes on teine ja kes on kolmas. Siis on kõigil põnev jälgida, palju punkte neil on ja mitmendad nad on. Ta lisab, et arenguplaane on tulevikuks veel, kus see punktisüsteem oluliseks saab.
Punktisüsteemi eesmärk on hakata pidama sportlaste edetabelit.
Kuidas punktisüsteem toimib?
- Punktisüsteemi arvestatakse nii, et osalemise eest saab punkte, võidu eest rohkem.
- Aasta jooksul toimunud viie etapi jooksul kogutakse punktid kokku ja need püsivad ka järgmisel hooajal.
- Edetabelisse lisatakse veel punkte teistelt Eesti võistlustelt, mis kuuluvad taipoksi alaliidu Muay Thai Föderatsiooni võistluskalendrisse nagu Eesti Muay Thai Liiga, Eesti meistrivõistlused, Avatud Eesti meistrivõistlused, Laste- ja noorte avatud Eesti meistrivõistlused ja viis korda aastas toimuv Muay Thai Liiga.
Punktisüsteem annab aktiivsele võistlejale võimaluse tulla nö number üheks ka lõpptiitleid võitmata, ehk oluliseks saab ka osalemine, mitte ainult võidud. Renno lisab, et kui kaugemale tulevikku vaadata, on eesmärk, et täiskasvanute A-klassi iga kategooria esimene ja teine sportlane saavad võistelda tiitli ehk Eesti Muay Thai Liiga vöö peale. Sel hooajal seda ei juhtu, aga loodetavasti tulevikus.
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee