Fitnesspoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

4 põhjust, miks tasuks tegeleda fitnesspoksiga

10. jaanuar 2024 | Uudised

Fitnesspoks on suure intensiivsusega treening, mis aitab põletada lausa 1000 kilokalorit. Selle peamiseks eesmärgiks on aidata säilitada head füüsilist vormi. Fitnesspoks sobib peaaegu kõigile ning ei võta kaua aega. Veebileht bxrlondon.com pani kirja 4 põhjust, miks tasuks tegeleda fitnesspoksiga.

Aitab säilitada südame-veresoonkonna tervist

Regulaarne treeningpoks tähendab ka paremat südame-veresoonkonna tervist. Kuna see stimuleerib vereringet üldiselt, aitab see ka vererõhku reguleerida. See aga aitab omakorda ennetada ülekaalulisuse teket.

Regulaarne treeningpoks tähendab ka paremat südame-veresoonkonna tervist.

Parandab koordinatsiooni

Koordinatsioon on poksis väga oluline. Vastase liigutustele sekundi murdosa jooksul reageerimine on ründes ja kaitses hädavajalikud. Võime kiiresti ja tõhusalt reageerida on ringis edu võtmeks.

Fitnesspoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Aitab võidelda stressi vastu

Kuna treening sisaldab aeroobset trenni, soodustab sellega tegelemine endorfiinide tootmist. Seega vähendab fitnesspoks pingeid ja suurendab heaolu ehk vähendab stressi.

Parem unekvaliteet

Üks on kindel – pärast intensiivset poksitreeningut tunned ennast väsinuna ning see toob omakorda kaasa parema une. Inimesed, kes teevad päevas vähemalt 30 minutit mõõdukat aeroobset trenni, magavad kvaliteetsemat und, kuna südame löögisagedus tõuseb, tekitades ajus ja kehas bioloogilisi protsesse, mis aitavad kaasa paremale unele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel