Žora kavatseb võtta Eesti meistrikulla

13. oktoober 2020 | King of Kings, Uudised

Jevgeni Ravlussevitšit ei kutsu keegi „Jevgeni”. Ta on Žora.

10. oktoobril võitis Žora KOK-il James Osujit. Žora matši kirjeldama ei hakka, sest kõik peaks niigi selge olema: nigeerlane käis põrandal kõigis kolmes raundis. Tegelikult tänas Žora vastast hea matši eest: „Ta tegi mind närviliseks. Au talle, et lõpuni vastu pidas!”

Vastast oli Žora näinud korra varem, kui too tuli treeningule Iljass Rustamovi juurde, kuid koos nad ei treeninud. Küsimuse peale, kas salapärase nigeerlase nimi on siis James Osuji või Osuji James, nagu KOK välja reklaamis, kostab Žora, et teab teda lihtsalt kui James.

Žora nurgas seisis KOK-il vabavõitlushiid Deniss Smoldarev. Koos nad treeninud pole. „Ta tahtis aidata avada mu parimaid poksijaomadusi ja võita. Ta teab, kuidas mul tuju tõsta,” räägib Žora. Smoldarevi viimase matši kohta augustis sarjas ACA kostab Žora nii palju, et ilmselt andis see hea kogemuse.

Žora ja Osuji poksimatš peeti kaalus kuni 85 kilo. Žora tavakaal on 91-94 kilo. Kuidas ta alla võttis? „Ma saan oma kehaga väga hästi läbi, tean kõiki dieedisaladusi. Palju trenni,” ütleb Žora. Treenis ta klubis Dünamo, abiks Revazi Tsatiašvili. Viimased kaks nädalat töötati peamiselt lapadel, suurendati plahvatuslikkust ja käteosavust.

Eesti meistrivõistlustel eelmisel aastal võistles Žora raskekaalus. Ta oli just kulturismiga lõpparve teinud ja kaalus 118 kilo. Meistrivõistlusteni jäi pool aastat. Žora viis poole aastaga end 96 kilo peale. Esimeses matšis alistas ta nokaudiga Jevgeni Buslavski, siis aga kaotas poolfinaalis punktidega Mait Metsisele. Viimased poolteist aastat Žora põlvevigastuse tõttu ei võistelnud. Järgmistel meistrivõistlustel on plaan võtta raskekaalu kuld.

Kulturismi ei lõpetanud Žora sellepärast, et seal ähvardaks mingid ohud. Hiljutise Israel Adesanya rippuva rinna kohta ütleb ta, et tegemist on tõenäoliselt traumaga, sest heas vormis on rebenemine väga kerge tulema. Žora lõpetas, kuna väsis režiimist ja dieedipidamisest. „Kui kulturismiga targalt tegeleda, on kõik hästi. See on väga raske ala, sest tuleb rangelt dieeti järgida ja treenida,” lausub ta.

Huvi poksi suhtes ei tekkinud äkki. See on Žoral alati olnud – juba lapsena meeldis talle kakelda. Tänavu taas kerkinud teema kohta, kas naised peaks poksima 2-minutiste raundide asemel 3 minutit, arvab Žora, et 2 minutit oleks põnevam, kuna lühike aeg sunnib liigutama kiiresti ja võistlus tuleb vaatemängulisem. „Publik ihkab ju alati verd!” selgitab ta.

See ei tähenda, et ta oleks vaadanud tänavust parimat naistematši Katie Taylor – Delfine Persoon 2. Mees, kelle suu tundub Instagramis liikuvat 60 pööret minutis, on selle koha pealt vait. Kohe võtab mootor aga taas tuurid üles ja Žorinho teatab, et väär on mulje, et tema hoogsas Zhora XXL Body Pumpi trennis käivad peamiselt naised.

„Ma treenin inimesi, kellel on suur tahe end paremaks muuta. Kui ma inimeses seda tahet ei näe, siis ma teda treenima ei hakka. Tahe on kõige tähtsam. Pole vahet, kas mees või naine; kõik on tugevad, lihtsalt igaüks ei mõista seda.”

Его зовут James Osuji или Osuji James? Что вы знали о нем? Он никогда не боксировал? Вы тренировались вместе? 

Я один раз встречался с ним, когда приходил на тренировку к Ильясу Рустамову. Вместе мы не тренировались. Я его знаю как Джеймс.

Почему Денис Смолдарев был с вами?

Он меня секундировал на поединке, хотел помочь мне раскрыть мои лучшие боксерские стороны и помочь одержать победу. Мы не раз делали совместные тренировки в зале; он знает, как меня настроить.

Что вы думаете о последнем матче Дениса?

Думаю, что он получил хороши опыт с этого боя.

Какой у вас нормальный вес?

91-94 кг.

Как похудели?

Я очень хорошо дружу со своим телом, знаю все секреты диеты. Много тренировок.

С кем вы тренировались и как они помогли?

Тренировался в клубе Динамо, готовил меня Ревази Цатиашвили. Последние две недели работал в основном на лапах, прокачали взрыв и точность рук.

Опишите свои матчи на чемпионате Эстонии.

Я закончил с бодибилдингом, вес был 118 кг, и начал боксировать. До чемпионата Эстонии оставалось пол года и за пол года скинул до 96 кг и выступил по тяжам. Первый бой выйграл нокаутом во втором раунде. Второй бой проиграл по очкам. Очень сильно мотивировался и поставил цель взять золото в тяжелом весе.

Я не выступал 1,5 года из за травмы колено.

Каковы опасности занятия бодибилдингом? Почему больше не соревнуетесь? Надоели?

Никогда не видел опасностей от занятия бодибилдингом. Всё надо делать с умом и будет всё хорошо. Я не занимаю бодибилдингом уже 2 года. Это очень тяжелый вид спорта, потому что надо жестко соблюдать диету, режим и тренировки. Устал от режима и диет.

Что могло быть проблемой груди Israel Adesanya?

По фото наверное травма. Kогда приближаешься к хорошей форме, очень легко порваться.

Откуда появился интерес к боксу?

Я с детства люблю драться. Интерес к боксу не появился, он всегда был во мне даже тогда, когда не занимался боксом.

Вы тренируете в основном женщин? Столь же выносливы женщины как мужчины?

Нет, я тренирую людей с большим желанием сделать себя лучше. Если я не вижу желания у человека, то я его не буду тренировать. Так как желание самое главное. Нет разницы, мужчина или женщина, все сильные, просто не каждый понимает это.

Как думаете, кто выиграла матч Katie Taylor – Delfine Persoon 2?

Я не в курсе.

В этом году женщины снова подняли вопрос о том, что женские раунды тоже должны длиться 3 минуты, потому что за 2 минуты делать нечего. Как думаете?

Я думаю, что 2 минуты смотреть интересней, так как время мало и надо действовать быстрей и получается зрелищней. Зрителям ведь хочется крови!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel