GALERII I YAKUZA FIGHT I Vaata Yakuza Fight 6 lõplikku fight card`i

15. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil ehk juba laupäeva õhtul toimub Rakvere Spordikeskuses võitlusõhtu Yakuza Fight 6 NEW ERA. Sündmuse üks peakorraldajatest ja ettevõtja Jan Lipinski ütles, et pealtvaatajad ootavad tõelist lahingut. “Võitleja tuleb kohale kas võtma kõik või saama mitte midagi. Ja vaatajad näevad tõelisi sõdalasi.“

Võitleja tuleb kohale kas võtma kõik või saama mitte midagi.

Miks toimus kaalumine Põhjakeskuse tagaruumis?

Üks peakorraldajatest ja Eesti Poksiliidu juhatuse liige Jakov Peterson tõdes kaalumise ajal Goodfight`ile antud intervjuus, et neil on lepinguga pandud kirja, mis juhtub siis, kui keegi sportlastest pole piisavalt kaalu kaotanud. „On teatud sanktsioonid. See poleks aus vastaste suhtes. Kokkuleppeliselt on kirja pandud, et mingi protsent tema võidufondist läheb vastasele. Kui vastane on sellega muidugi nõus, et temaga ülekaalu juures poksida.“

Miks aga seekord ei kaalutud rahva ees, vaid hoopis ostukeskuse teise korruse tagaruumides? „Otsustasime selle kasuks, sest see on ikkagi avalik koht ehk kaubanduskeskus. Võib-olla rahvas pole selleks veel valmis, et võitlejad ennast poolpaljaks koorivad,“ selgitas Peterson.

Vahet pole, kes on vastane – tulin võitma

Raimonds Aukštikalnis, kes on olnud varem ringis Salamatini ja Themasega, lausus kaalumise ajal Goodfight`ile, et ta on homseks võitluseks valmis. Aukštikalnis sõnas, et on 2-3 kg alla võtnud ning tunneb ennast väga hästi. „Tulin siia võitma. Vahet pole kes mu vastaseks on. Tulin võitma!“

Tulin siia võitma. Vahet pole kes mu vastaseks on. Tulin võitma!

Valmis kõigeks ja kõigiks

Marko Šults rääkis kaalumise ajal Goodfight`ile, et kaal on piiri peal ehk täitsa korras. „Olen täiesti valmis,“ lausus ta ja lisas, et on esimeses poolfinaalis valmis kõigi vastaste jaoks. „Kõigiks ja kõigeks valmis.“

Kõigiks ja kõigeks valmis.

Šults nentis, et kui kaal peaks olema üle, siis selle jaoks on kaasa võetud teatud varustus, et see kaal maha võtta. „Näiteks paksemad riided, mille arvelt maha võtta, mõni käib võib-olla korra vetsus… Kuidas kellelgi. Olen aga kindel, et mul on kaal täitsa korras.“

Vastasel pole vahet – ma võidan

Dmitry Salamatin tantsis kaalumise ajal Goodfight`i kaamera ees ning nentis, et liikumine on elu juures parim osa. Salamatin on varasemalt olnud ringis Raimondsiga. „See oli amatöörfight, mille ma võitsin. Järgmise aga kaotasin Leedu sportlase vastu. See oli kurb. Nüüd aga olen valmis. Pole vahet, kes on mu esimene või teine vastane – ma võidan. Võib-olla knockout`i, võib-olla oma liigutustega… See saab olema huvitav.“

Pole vahet, kes on mu esimene või teine vastane – ma võidan.

Homme näeme, mis saab

Sigrid Kapanen nägi korra tagaruumis ka oma vastast, kelle kohta tõdes, et pildi pealt nägi viimane teistsugune välja. „Eks homme näeme, mis saab,“ lausus ta ja lisas, et kavatseb enne võitlusõhtut traditsiooniliselt tantsida ja lapasid teha. Ka vaatas ta täna hommikul Simpsoneid. Kuna aga samal ajal ta veel tukkus, siis ei mäletanud Kapanen enam, millest osa rääkis.

Selgunud on ka lõplik fight card:

Esimese turniiri poolfinaalis astuvad omavahel vastamisi:

  • Allan Volosatõh VS Bohdan Oliinyk
  • Tymur Didiaiev VS Markus Mittal

Teise turniiri poolfinaalis astuvad omavahel vastamisi:

  • Dmitri Salamatin VS Hendrik Themas
  • Raimonds Aukštikalnis VS Marko Šults

Rahalise boonuse toob ainult võit

Juba homme, 16. märtsil toimub võitlusspordi sündmus Yakuza Fight 6 NEW ERA, mis leiab aset Rakvere Spordikeskuses algusega kell 20:00. Kavas on kaks K-1 4-mehe turniiri, mille uueks reegliks on „võitja võtab kõik“. See tähendab, et rahalise boonuse toob ainult võit. Võitleja, kes võidab poolfinaalis saab 1000 eurot ja finaali võitja saab preemiaks lisaks 3000 eurot. Turniiri võitja kogu võidupreemia on 4000 eurot. Samuti ootab vaatajaid üks K-1 superfight.

Võitlejate kommentaarid pärast kaalumist:

Ukrainat esindav ja Tšehhist pärit Tymur Didiaiev on klubist TKBC. Ta 19-aastane ja 184 cm pikk. Ta on pidanud 7 profimatši, nendest 6 võitu, 3 nokaudiga ja 1 kaotus. Didiaiev kaalus 70,8 kg. Didiaiev lausus, et tal on hea meel, et esimeses poolfinaalis ei sattunud omavahel vastamisi kaks ukrainlast. „Mul on hea meel osaleda.“

Markus Mittal on Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia esindaja. Mittal on 21-aastane ja 183 cm pikk. Ta on pidanud 2 profimatši ja need võitnud. Mittal kaalus 70,9 kg. Mittal sõnas pärast kaalumist, et nüüd kui vastane on teada, siis ettevalmistuste juures ei muutu mitte midagi.

Ukrainat esindav ja Eestis elav Bohdan Oliinyk on klubist Leader Muay Thai Club. Ta on 27- aastane, 179 cm pikk. Oliinyk kaalus 70,4 kg. Oliinyk on pidanud 1 profimatši ja selle võitnud. „Allan on hea võitleja. Loodan, et leian võtmed võiduks. Tuleb hea võitlus,“ kommenteeris Oliinyk vastase Volosatõhi kohta ning kutsus kõiki homme kaasa elama.

Allan Volosatõh on klubist Garant. Ta on 22-aastane, 182,5 cm pikk. Volosatõh on pidanud 9 profimatši, nendest 6 võitu, 1 nokaudiga ja 3 kaotust. Kaalumisel kaalus ta 71 kg. Kuidas hindab Volosatõh oma vastast Oliinykit? „Kunagi ei tohi oma vastast alahinnata. Valmistun  alati raskemaks matšiks – proovin teha kõik mis saan, et võita.“

Kunagi ei tohi oma vastast alahinnata.

Lätis pärit Raimonds Aukštikalnis on klubist Tkachenko Team. Ta on 27-aastane, 180 cm pikk. Ta kaalus kaalumisel 80 kg. Aukštikalnis on pidanud 21 profimatši, nendest 16 võitu, 2 nokaudiga ja 5 kaotust. Wako World Cup 2 koht. Kas Aukštikalnis lootist teistsugust vastast kui Šults. ”Lootus on L-tähega inimestele. Mina tulin võitma,” vastas võitleja.

Lootus on L-tähega inimestele. Mina tulin võitma.

Dmitry Salamatin esindab klubi Garant. Ta on 23-aastane, 191 cm pikk. Salamatin on pidanud 3 profimatši ja kõik need võitnud. Salamati  on 2022 aasta IFM Euroopa tšempion. Salamatin kaalus 79,6 kg. ”Vastasel pole vahet. Sa võid öelda mulle, et tõuse üles ja ma olen valmis,” lausus Salamatin oma vastase Themasi kohta.

Marko Šults on klubist Leader Muay Thai Club. Ta on 26-aastane, 185 cm pikk. Šults kaalus 78,8 kg. Ta on pidanud 24 profimatši, nendest 14 võitu, 7 nokaudiga ja 10 kaotust. Eesti kikkpoksi meister aastal 2019. Šults lausus pärast kaalumist ja vastase teada saamist, et ta ei närvitse. ”Mul pole vahet. Ma tulin võitma.”

Hendrik Themas on Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemist. Ta on 34-aastane, 180 cm pikk. Themas kaalus 80 kg. Ta on pidanud 33 profimatši, nendest 18 võitu, 11 nokaudiga ja 15 kaotust. ”Meil tuleb väga põnev matš. Homme näitan, mida on vaja tema vastu, et võita,” lausus Themas oma vastase Salamatini kohta.

Superfight K-1 Pro Fight women -63,5 kg naised:

Tšehhist pärit Tereza Dvořáková on klubist TKBC. Ta on 26-aastane, 168 cm pikk. Dvořáková kaalus 62 kg ja 350 g. Ta on 26-aastane, 168 cm pikk. Pidanud 42 profimatši, nendest 30 võitu, 7 nokaudiga ja 12 kaotust. „Taktikat mul pole, aga matš tuleb tugev,“ lausus ta.

Sigrid Kapanen on klubist Kondor Fight Club. Ta on 21-aastane, 173 cm pikk. Kapanen on pidanud 10 profimatši, nendest 7 võitu ja 2 kaotust. Neljakordne Muay Thai ja Kickboxingu Eesti meister, U23 Muay Thai Maailma meister. Kapanen arvas, et tema eeliseks vastase ees on pikkus. „Mul on omad plaanid. Kui tahate näha mu taktikat, siis tulge homme kohale,“ sõnas Kapanen.

Kui tahate näha mu taktikat, siis tulge homme kohale.

GALERII: MARTIN PIIR

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel