Marko Šults. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

YAKUZA FIGHT I Kui üks sportlane teeb trenni ja teised joovad põõsas õlut…

13. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Marko Šults võtab osa Rakvere Spordikeskuses toimuvast võitlusõhtust Yakuza Fight 6 NEW ERA, mis toimub juba sellel laupäeval, 16. märtsil. Šults astub ringi kaalukategoorias kuni 80 kg turniiri raames. Šults rääkis Goodfight podcast`is, et tema jaoks on olnud kõik võidud olulised. „Ütleks, et kõik võidud, mis on, on olulised – seal ei ole vahet. Võit on võit,“ leidis ta.

Kõik võidud, mis on, on olulised – seal ei ole vahet. Võit on võit.

Marko Šults. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Mida on õpetanud kaotused?

Šults nentis, et on oma noore mehe sportlaskarjääri jooksul teinekord ka tundnud, et nüüd annaks alla ja enam ringi tagasi ei lähe. Siis on ta endalt aga küsinud, et kui ta loobuks, mida ta tegema hakkaks. „Ma ei ole sellele vastust saanud. Tegelikult, kui emotsioonid alla tagasi lähevad, rahuned maha ja natuke elu üle järele mõtled, saad aru, et tegelikult polnud midagi hullu ning teed seda ikka edasi,“ rääkis ta selle kohta, mida on kaotused talle õpetanud.

Monika Kuzmina ja Marko Šults. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Võitlusspordiga tegelemine aitab eluraskustega paremini toime tulla

Šults tõi välja, et võitlusspordiga tegelemine on andnud tema elule tugeva suuna. Ka aitab see eluraskustega paremini toime tulla ning iga kord ringi minnes, ületad sa tegelikult ennast. „Sa valmistud igaks uueks fight`iks. Eeldatavasti tuleb uus fight ja aina tugevam vastane. Siis lähedki iga kord justkui uuele levelile – see on minu jaoks köitev. See on elustiil,” lausus ta ja lisas, et võitlusspordiga tegelemine kasvatab sind ning kindlasti tutvud ka uute inimestega. „Võib olla kui oled selles halvas kohas… Sa vaatad ringi ja sinu ümber olev seltskond pole kõige parem. Arvan, et kui lähed spordisaali ja käid püsivalt seal, siis leiad uue seltskonna. On okei kui sa ei taha võistlejaks hakata, aga arvan, et leiad läbi selle ikkagi parema sihi oma elule. Läbi kõigi nende omaduste sa leiad kindlasti uue ja parema sihi ning julguse, et oma eesmärgid täide viia.“

Võitlusspordiga tegelemine kasvatab sind.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Kui tahad, leiad ka võimalused

Sportlane nentis, et kui teda enam spordisaali ei lubataks, siis treeniks ta kas kodus või pargis. Ta meenutas, kuidas näiteks COVID-19 ajal treenis kodu lähedal pargis. „Mul on kodu lähedal Pae Park ja seal on natukene privaatsem ala. Küngas läheb alla ja seal on privaatsem koht… Mina käisin siis seal trenni tegemas ja mingi sihtgrupp käis seal õlut joomas. Seal sai ise trenni tehtud, sparritud või siis trenni antud. Suhteliselt tihti seal põõsa nurgas mõni jõi õlut ja siis teises nurgas tegin kas mina ise või kellegagi koos trenni. Kui tahad, sa leiad ka võimalused.“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel