Jan Lipinski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

YAKUZA FIGHT I Jan Lipinski: nagu spordis nii on ka äris oma taktika, oma strateegia

13. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Juba sellel laupäeval, 16. märtsil toimub Rakvere Spordikeskuses võitlusõhtu Yakuza Fight 6 NEW ERA. Võitlusõhtu üks peakorraldajatest, ettevõtja Jan Lipinski rääkis Goodfight podcast`is, et on ka ise umbes 10 aastat tegelenud kikkpoksiga. Lipinski sõnul võimaldab hea füüsiline vorm taluda paremini stressirohkeid olukordasid, mida nii tööl kui ka läbirääkimistel kogeb.

Hea füüsiline vorm võimaldab taluda paremini stressirohkeid olukordasid, mida nii tööl kui ka läbirääkimistel kogeb.

Jan Lipinski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Poksi ja ettevõtluse vahel võib tuua teatud paralleele

Lipinski tõi välja, et on ka ise umbes 10 aastat tegelenud kikkpoksiga. Alustas mees põhjusel nagu suurem osa seda teeb ehk saada natuke paremasse vormi. Poks köitis teda aga väga kiiresti ning ta armus sellesse spordialasse. „Võitluste korraldamine ja see, millega ma tegelen – need harmoneeruvad omavahel,“ lausus ta ja lisas, et poksi ja ettevõtluse vahel võib tuua omavahel ka teatud paralleele. Ka äristrateegia on üles ehitatud ja on võetud väga palju asju sõjakunstist, kaasa arvatud võitluskunstidest.

Äristrateegia on üles ehitatud ja on võetud väga palju asju sõjakunstist, kaasa arvatud võitluskunstidest.

Jan Lipinski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Lipinski leiab, et need on omavahel tihedalt põimunud. „Poksiga tegelemine annab mulle äris füüsilist enesekindlust. Füüsiline enesekindlus läheb üle psühholoogiliseks enesekindluseks ja jõuks. Hea füüsiline vorm võimaldab paremini taluda stressirohkeid olukordasid, mida nii tööl kui ka läbirääkimistel kogeb. Nagu spordis nii on ka äris oma taktika, oma strateegia.“

Kui sind tabavad probleemid, siis sellest olukorrast tuleb lihtsalt välja tulla

Võitlusõhtu peakorraldaja sõnas, et nii nagu poksiski, kui said löögi, aga ei kukkunud ega ole nokaudis, siis tuleb alati edasi võidelda. Tõsta käed kõrgemale ja edasi minna. Samamoodi on ka äris. Kui sind tabavad probleemid, aga sa ei ole pankrotis ega hulluks läinud, siis tuleb Lipinski sõnul sellest olukorrast lihtsalt välja tulla.

Nii nagu poksiski, kui said löögi, aga ei kukkunud ega ole nokaudis, siis tuleb alati edasi võidelda. Tõsta käed kõrgemale ja edasi minna. Samamoodi on ka äris.

Jan Lipinski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Loosi tõmbamine säilitab intriigi viimase hetkeni

Lipinski selgitas, et kõnealusel võitlusõhtul on mitu eripära. Esmalt eristab neid teistest see, et võitlejad ei tea kuni 15. märtsini, kellega nad võitlusse asuvad. See otsustatakse loosi teel, mis toimub Rakvere Põhjakeskuses 15. märtsil kell 18.00.

Ta leidis, et just loosi tõmbamine säilitab intriigi viimase hetkeni. Ühtlasi on kõik võitlejad võrdses seisundis, olenemata nende reitingust – nad võitlevad võrdsetel tingimustel. „Mida see meile tähendab? Pakume võitlejatele võimalust selgitada välja, kes on kõige kõvem võitleja ja see selgub ühe õhtu jooksul. Minu seisukoht on see, et kui sa millegi eest võitled ja näitad, et oled kõige parem ja tugevam, siis pead kõik endale võtma. Antud juhul käib see nii, et neliku võitleja osaleb ühes võitluses. Võitja saab 1000 eurot ja läheb järgmisesse võitlusse. Järgmises võitluses võitja võtab 3000 eurot. Sellise lähenemisega anname igasuguse tasemega sportlastele võimaluse võistelda teise taseme sportlasega. Ja see, et õhtu jooksul toimub vähemalt kaks professionaalset matši, on ka oluline.“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel