Laupäeval, 16. märtsil toimub Rakvere Spordikeskuses võitlusspordiõhtu Yakuza Fight 6. Eesti Poksiliidu juhatuse liige, hinnatud poksikohtunik nii Eestis kui välismaal ja üks sündmuse korraldajatest Jakov Peterson rääkis Goodfight podcast`is, et Yakuza Fight`i raames toimus esimene võitlus Tapal, kus mees ise tollal elas ning vedas ka poksi populariseerimiseks Tapa poksiklubi. Esimene võitlusõhtu kandis nime Tapa Boxing Cup. Rahvale pakkus sündmus huvi, publikut oli palju ning edasi koliti juba Rakverre.
Rakvere rahval on poksi vastu suur huvi
Peterson sõnas, et kui Tapal olid ainult olümpiapoksi matšid, siis Rakveres läks võitlusspordiõhtu suuremaks ning kaardiga laiendati profitaseme sportlastega. “Rakvere mulle väga meeldib. Isegi kui elasin Tapal, siis käisin tihti Rakveres ja võistluskorraldus seal edenes hästi,“ lausus Peterson ja lisas, et Rakveres on unikaalne publik – kohalikul rahval on poksi vastu suur huvi ning elatakse väga ägedalt kaasa.
Rakveres on unikaalne publik – kohalikul rahval on poksi vastu suur huvi ning elatakse väga ägedalt kaasa.
„Alguses kaalusime natuke ka Tallinna mõtet, aga see tagasitulek ütleme ausalt, on selline riskantne ettevõtmine. Väike ärevus on sees ja otsustasime, et käime proovime Rakveres ära ja siis vaatab tulevikus edasi. Tallinnas pole ka väga palju saale – on kas väga suured saalid, kus toimuvad juba nime loonud võistlused või siis väike saal. Sellist keskpärast nagu Rakvere Spordikeskus, mis on täpselt paras, Tallinnas ei ole,” nentis ta.
Osaleda saavad kõik – tingimused ja tasud on võrdsed
Eesti Poksiliidu juhatuse liige selgitas, et vahetunud on partnerid, kellega sündmust korraldatakse. Eelmisel sügisel sattus Peterson arutellu Jan Lipinskiga, kes on samuti suur võitlusspordi huviline ja kellega huvid kattusid ning viimasel oli kaasata Andrei Senek, kes on samuti spordis sees ja olnud 20 aastat treener. Mehed istusid maha ning arutasid omavahel läbi, kellel millised võimalused on ning kes ja mida organiseerimisse panustada saab. Jan Lipinski pakkus välja, et Yakuza Fight 6 poleks mitte selline sündmus, milles on tasud ja vastased kokku lepitud, vaid et osaleda saaksid kõik – tingimused oleksid võrdsed ja samamoodi ka tasud.
Teise partneri Senekiga mõtted kattusid. Nii Peterson kui ka Senek soovivad üles ehitada süsteemi, kus saaksid osaleda ka noored ja kõik, kes soovivad. „Et aastas oleks mitu sündmust. Mitte siis ühe õhtu jooksul näiteks 8-mehe turniir, vaid et üks õhtu oleks teatud matšid ära, võidad, saad tasu ja liigud edasi. See on aga rohkem tuleviku muusika,“ lausus Peterson.
Peterson kui ka Senek soovivad üles ehitada süsteemi, kus saaksid osaleda ka noored ja kõik, kes soovivad.
Rahanumber, mille võitja endale saab, on Eesti kohta üsna arvestatav summa
Peterson tõdes, et sportlaste tagasiside uue süsteemi kohta ehk kaotaja ei saa midagi, on olnud erinev. Need, kelle nimi pole veel nii tuntud, võtavad asja rahulikumalt ning pigem sellest vaatenurgast, et saavad endale nime teha ning võimaluse raha teenida. Rahanumber, mille võitja aga endale saab, on Eesti kohta üsna arvestatav summa. „Siin tulebki arvestada, et selle summa saab võitja.“
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?