Foto: Shutterstock

WBC soovib luua poksikategooria transsoolistele

03. jaanuar 2023 | Uudised

WBC planeerib uue poksikategooria loomist, et ka transsoolised poksijad saaksid võistelda. Poksija Natsasha Jonas usub, et see võib anda eeskuju ka teistele spordialadele, vahendas Skysports.

Uus kategooria ei tähenda tingimata, et transsoolistele hakatakse korraldama meistrivõistlusi. Peamiselt on eesmärgiks luua võimalused, et ka transsoolised saaksid poksivõistlustest osa võtta.

„Me soovime luua transssooliste poksiprogrammi, et ka nemad saaksid võistlustest osa võtta. Kui selle vastu hakatakse huvi tundma ja rohkem inimesi registreerub võistlustele, ei või iial teada, kuhu see võib viia,“ rääkis WBC juht Mauricio Sulaiman. „Praegu uurima, palju potentsiaalseid sportlasi sellest huvitatud oleks, et neid aidata ja programm kokku panna.“

Paika on pandud reegel, et võisteldakse sünni järgi paarides. Ehk mehena sündinud võitleja võitleb teise mehena sündinud võitlejaga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel