Villu Nurmoja ja Karl Lannusalu

Tugev Tahe: võidab see, kes võitu rohkem tahab

29. märts 2019 | Muay Thai Liiga

Rakvere klubi Tugev Tahe saak oli Eesti Muay Thai Liigast 23. märtsil üks võit, kaks kaotust ja viik.

Villu Nurmoja, kuidas hinnata klubi sportlaste taset liiga viimase etapi põhjal?

Eesti Muay Thai Liiga võistluste korraldamise eesmärk, nii nagu mina olen sellest aru saanud, on see, et omavahel saavad mõõtu võtta sõdalased, kel samaväärne treeningkogemus ja võistluskogemus. Selliselt korraldatud võistlused ongi igati vajalikud, millest saavad algajad innustust edaspidi ikka rohkem ja rohkem pingutada.

Kui ma hindan oma sportlaste taset, siis vastus on nii ja naa. Karl Lannusalu matš Dominik Toomiga oli võrdne võrdsega. Karl sooritas rohkem tehnilisi sooritusi, siit ka kohtunike otsus 2:1. Laste treenimisel panen peamiselt rõhku tehnilistele sooritustele, hiljem jõud, vastupidavus ja agressiivsus.

Hendrik Intal on treeningutel osalenud pea juba neli aastat. Ainukesed võistluskogemused on ta saanud just liiga võistlustel ja seda kogemust on vähe. Hendrik sai väga tugeva jalalöögi allapoole vööd. Peale seda ta vastast väga enam ei usaldanud, kuna see valu saatis teda matši lõpuni. Ma olen päris kindel, et Hendrik näitab meile tulevikus veel palju häid vastasseise, sest tema tehnilised oskused on väga head ja ta alles õpib neid võistlustel kasutama.

Kuidas Rain Remmelgas kaotusesse suhtus?

Raini vastane oli 23-aastane kogemustega võitleja, Rain on alles 16. Siit ei õppinud kumbki midagi. Siin lasub vastutus minul kui treeneril. Oleksin pidanud tegema taustauuringut vastase kohta. Treener vastutab oma sportlaste ohutuse eest. Lubasin Rainile, et selline asi enam ei kordu.

Oleg Plotnikov surus vastasel Hugo Püüal peale matši sõbralikult kätt. Kui olulisel kohal on teie kui treeneri jaoks sportlastele sõdalaste vaimse filosoofia edastamine? 

Oleg Plotnikov oli oma esimest võistlust tegemas ja seda ka Hugo Püüa. Vanus üks, treeningkogemus sama ning kohtunike otsus viik. Kogemus mõlemale fighter’ile väga vajalik ja õpetlik. Sõdalasele teen ma alati selgeks kaks asja: kui sina ei löö, siis lüüakse sind, ja võidab see, kes rohkem võitu tahab.

Monika Kuzmina

Vaata veel