VIDEO! Uku kaotas WAKO Tšehhi tiitlimatši

31. detsember 2018 | Uudised

Uku Jürjendal (6-3 enne matši) kaotas 30. detsembril Prahas WAKO Tšehhi raskekaalu tiitlimatšis David Vinšile (19-3).

Matš jäi lühemaks kui enne seda kõlanud Eesti hümn. Uku jooksis juba avaraundi lõpus mõnesekundiliste vahedega kolm korda Vinši rusika otsa, käis kolm korda põrandal ja kohtunik peatas võitluse. Uku viga ei saanud, ajas end iga kord kiiresti püsti ja naeratas.

„Kahjuks pidin toetajaid seekord kurvastama. Olin valmis selle vöö nimel viimse verepiisani võitlema. Sain aga kolm korda päris tugevalt maksa pihta ja oligi pidu läbi selleks korraks,“ ütles Jürjendal.

„Mõtlesin seekord, et võtan esimeses raundis rahulikult ja hakkan alates teisest tempot peale kerima. Esimest korda mõtlesin sellise taktika peale, sest eeldasin, et vastane ootab minult agressiivset algust. Aga teise raundi ei jõudnudki, kukkusin maksast ära. Mis siin muud, kui teen omad järeldused ja edaspidi tean, millele rohkem tähelepanu pöörata,“ lisas ta.

Ukut treenis Vadim Vadia.

23-aastane Vinš on Tšehhi K-1 ja poksimeister, samuti organisatsioonide WKU ja WKN tšempion.

Õhtu teine tiitlimatš peeti Tšehhi kergekaalu poksimeistri tiitlile. Selles kaotas Michal Dufek (25-19-2 enne matši) kohtunike ühehäälse otsusega slovakile Martin Parlagile (24-2-1). Nad poksisid sellele tiitlile ka kuus aastat tagasi ja siis Parlagi võitis 3:0. Parlagi on poksinud ka WBO Euroopa meistri tiitlile, kuid kaotas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel