Tokyos 31. märtsil peetud New Era oli kaheksa-aastase ajalooga One’i suurim üritus: neli tiitlimatši + endiste UFC tšempionite Demetrious Johnsoni ja Eddie Alvarezi debüüt.
Jutud sellest, et One Jaapanisse läheb, algasid juba kolm aastat tagasi. Singapuri organisatsiooni 93. üritus sisaldas 15 võitlust. Reklaamiti välja, et soojendusmatšides osaleb viis võistlejat, kes võidelnud tšempionivööle või selle võitnud.
Kergekaalu tiitlimatš: Eduard Folayang – Shinya Aoki
One’i kergekaalu ajaloo ilmselt kuumim paar oli kohtunud juba 2016. aastal. Siis oli filipiinlane autsaider, kuid šokeeris võiduga 3. raundis. Folayang kaotas 2017. aastal Martin Nguyenile, kuid võitis eelmisel aastal kolm matši järjest ja sai ka tiitli tagasi. Kolm kohtumist oli järjest võitnud ka jaapanlane Aoki. Võitis Aoki ka neljanda järjest, avaraundis kägistusega.
57-kiloste naiste tiitlimatšis alistas tšempion Xiong Jing Nan (Hiina) 52-kiloste naiste tšempioni Angela Lee (Singapur), kes soovis saada One’i esimeseks kahe kaalu tšempionist naiseks. Mõlemad olid juba 3. raundiks täiesti läbi ja mõtlesid ilmselt, kuidas vastu pidada sellise võhmaga lausa viis. Vahepeal lausa vastase eest jooksnud mehelik hiinlanna võttis end 5. raundiks siiski kokku ja ründas nii ägedalt, et kohtunik peatas võitluse. Leel oli nutt kurgus, kui kohtunik vastase käe tõstis. One’is naistele ainult kaks kaalu ongi.
Keskkaalu meister Aung La N Sang (Myanmar) kohtus taas Ken Hasegawaga (Jaapan), kelle ta alistas mullu matšis, mida One nimetab oma ajaloo parimaks. Kuna Myanmari mees on kahe kaalu tšempion, anti valida, kumba tiitlit ta soovib One’i suurimal üritusel kaitsta. Valik ja vastane olevat tulnud üsna kergelt. Jaapanlane kaotas seekord 2. raundis TKO-ga.
Kukk-kaalu tšempion Kevin Belingon (Filipiinid) kohtus kolmandat korda Bibiano Fernandesiga (Brasiilia). Nende eelmises kohtumises sai Belingon skandaalse võidu. Skandaalid jätkusid: seekord võitis Fernandes, kuna Belingon diskvalifitseeriti 3. raundis. Ta lõi vastast küünarnukiga kuklasse.
Ameeriklased Johnson ja Alvarez osalesid kahel kaheksa mehe turniiril, üks kärbeskaalu ja teine kergekaalu omas, mille poolfinaalid peetakse lähikuudel. Kergekaalu kolm veerandfinaali peeti juba jaanuaris ja veebruaris (edasi said Lowen Tynanes, Ariel Sexton ja Saygid Arslanaliev), õite magusat hoiti märtsiks.
Johnson (27-3-1 enne One’i), keda paljud peavad hetke parimaks vabavõitlejaks maailmas, kaotas UFC kärbeskaalu tiitli augustis Henry Cejudole ja vahetati siis One’i, kust saadeti UFC-le vastu One’i tšempion Ben Askren. Enne Cejudot kaotas Johnson viimati 2011. aastal (Dominick Cruzile, kukk-kaalus).
One’il sai Johnson jagu Yuya Wakamatsust (10-3). Jaapanlane polnud nõrk. Mõlemad viisid vastase maha, mõlemad tabasid vastast püstivõitluses rusikatega. DJ sai aga pika pusimise peale jaapanlase 2. raundis lõpuks nupuvõtesse ja jaapanlane koputas, et lõpetame nüüd ära. Superhiir hüples selle peale nagu liiga palju Van Damme filme vaadanud balletitantsija, kuid tuli siis endiselt istuvalt jaapanlaselt uurima, ega too väga viga saanud. Ei saanud, rehmas Wakamatsu.
35-aastane Alvarez kaotas suurüllatusena avaraundis tehnilise nokaudiga Venemaa nokaudispetsile Timofei Nastjuhhinile.
- Andy Souwer kaotas Yodsanklai Fairtexile (kikkpoks)
- Danny Kingad alistas Senzo Ikeda (Andrew Leone vigastas selga)
- Kairat Ahmetov alistas Reece McLareni
- Mei Yamaguchi alistas Ksenia Latškova
- Anthony Engelen kaotas Garry Tononile
- Rodtang Jitmuangnon alistas Hakim Hamechi (muay thai)
- Panicos Yusuf alistas Mohammed Bin Mahmoudi (muay thai)
- Hiroki Akimoto kaotas Joseph Lasirile (kikkpoks)
- Yoon Chang Min alistas Bala Shetty
Tatsumitsu Wada – Ivanildo Delfino lükati Delfino vigastuse tõttu edasi.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?