Foto: Shutterstock.com

VIDEO! Mikk Vainula: oleme küll väike rahvas, aga meie seas on palju kangelasi

09. märts 2021 | Uudised

Kõik mehed on kangelased oma unistustes. „Me oleme küll väike rahvas, aga meie seas on palju kangelasi, kes näitavad, et me polegi tegelikult nii väikesed, kui ise seda arvame,” ütleb Mikk Vainula.

Vainula võistles algul karateturniiridel, seejärel aga vabavõitlusüritustel, nagu Raju. Nüüd tegeleb ta sõumaadlusega, inimliha romuralliga, nagu ta ise ütleb.

Üks selline kangelane, kellest ta räägib, oli Georg Hackenschmidt (1877-1968). 16. oktoobril on soomlaste Slam Wrestling korraldamas taas üritust Tallinnas, seekord nimega European Invitational Cup, mis pühendatud profimaadluse esimesele raskekaalu maailmameistrile Hackenschmidtile. Iga matši kaotaja langeb välja, kuni kroonitakse lõpuks õhtu üks võitja. Karikavõistlus hakkab toimuma kord aastas erinevates riikides.

Võistluspaarid: Fabio Ferrari (Itaalia) – James Mason (Inglismaa), Carlos Zamora (Hispaania) –  Ivan Markov (Venemaa), Heimo Ukonselkä (Soome) – Ken Malmsteen (Rootsi). Vainula läheb juba avaringis vastamisi teise eestlase Timo Hundiga. Iga huviline leiab sellelt võistluselt endale kangelase, lubab Vainula.

„Hackenschmidt on minu kangelane. Ma teen kõik, et tõusta uueks profimaadluse kangelaseks Eestiks. Selleks vajan ma kõigi toetust. Me toome profimaadluse Eestisse ja teeme sama populaarseks kui ülejäänud maailmas, et saaks tõusta ka uued kangelased meie hulgast,” lubab Vainula.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel