The League III - Hendrik Themas vs Zaur Džavadov. Foto: Erlend Štaub

VIDEO JA FOTOD I The League’i peamatši võitis nokaudiga Zaur Džavadov

18. aprill 2022 | The League, Uudised

Reedel toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League. Õhtu peamatšis astusid vastamisi Hendrik Themas ja Läti võitleja Zaur Džavadov.

Endine Euroopa ja maailmameister Džavadov küll võitis tehnilise nokaudiga, kuid Themas pakkus talle konkurentsi, viies matši lisaraundi.

Võitlejatest

Džavadovil on palju tiitleid – ta on Poola, Läti ja Leedu meister ning valdavalt Lätit esindanud Aserbaidžaani taustaga võitleja. Ta on korduvalt käinud Eestis ning iga kord pakkunud meeldejääva matši – seega on ta üks meestest, keda alati tagasi oodatakse. Viimase matši pidas ta 2020. aastal K-1 stiilis.

Džavadovi relv on kindlasti täpne parem käsi. Ta on siinse regiooni üks teravaim ja kardetuim võitleja.

Hendrik Themas Eesti võitlusspordifännidele tutvustamist ei vaja. Ta on olnud kaua aega pildis ning tal on nii võite kui kaotusi. Veebruaris toimuval Interfight’il võitis ta Ukraina võitlejat. Ta on üks vähestest Eesti fighter’itest, kellel on korralik koduleht thethemas.ee, kus on kirjas tema matšide järjekord.

Themas ei vali kunagi vastaseid ning võtab alati väljakutsed vastu – tegemist on lausa kartmatu mehega.

Matš

Algus oli võrdne, ent siis võttis üllatusena Džavadovi parem käsi Themase jala võnkuma ning poksiring läks tormisele merele. Tundus, et Themas on taastunud ning midagi põhjapanevat veel otsustada ei saanud.

Themas andis kena vastulöögi, ent Džavadov on matšis tugevana kogemusega. Ta on andnud üles 39 võitu ja 10 kaotust. Themasel on 15 võitu ja 12 kaotust.

Teises raundis võttis Themas veidi aega ning kuulas ära Maxim Vorovski nõuanded, kellelt on Themasel palju õppida, sest mees on sarnases kaalus, pikkuses, väga hea tehnikaga fighter.

Themas alustas teist raundi tugevalt. Mõlemal mehel lööke jagus ning paistis, et noorema Themase võhm on tema kasuks. Džavadov ei olnud praktiliselt kaks aastat ringis käinud, ent tema kogemused on siiski suured. Džavadovil oli endiselt parema löögiga eelis, kuid teise raundi võttis siiski endale Themas.

Kolmandas raundis paistis Džavadov üsnagi väsinud ning esimese raundi särts oli kadunud. Kaks Themase middle-kick’i tabasid Džavadovit kehasse ning seis tundus rohkem eestlase poolel. Themas tundus motiveeritud ja oma füüsise ja võhmaga matšis ees.

Kuid siiski polnud ka Themase võhm igavene ning kolmanda raundi lõpus ilmutas ka tema väsimuse märke.

Kui kolmanda raundi alguses tundus, et Džavadov on väsinum, siis lõpus oli Themase kaitse praktiliselt kadunud. Lisaraundis tekkis küsimus, kui hästi on Themas suutnud taastuda ning kas ta suudab terve raundi hoida head agressiivset hoiakut.

Džavadov alustas väga veenvalt ning tabas Themast haagiga. Themas seisab vastamisi väga kogenud vastasega, kuid on hästi vastu pidanud. Ta võitles küll lisaraundi välja, ent Džavadovi kogemus jäi siiski peale.

Võit läks tehnilise nokaudiga Džavadovile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel