Monika Kuzmina ja Argo Jõhvik. Foto: Virko Veskoja

VIDEO I YAKUZA FIGHT I Kohtunik Argo Jõhvik: võidab see, kes tabab vastast kõige rohkem

20. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Esimese turniiri poolfinaalis kohtusid 16. märtsil aset leidnud võitlusõhtul Yakuza Fight 6 NEW ERA, mis toimus Rakvere Spordikeskuses, ringis Ukrainast pärit, aga Tšehhis elav Tymur Didiaiev ja Markus Mittal. Kohtunik Argo Jõhvik kommenteeris Goodfight`ile antud intervjuus, et kui pealtvaatajatele tundus, et Mittal oli domineerivam pool, siis mis tegelikult toimus.

Jõhvik selgitas, et tegelikult oli see, et Mittal võis küll domineerida, aga kõik tema löögid läksid enamus blokki. „Aga ukrainlane taktikaliselt väga kaval lüke temalt, et võttis blokilöögi kohe vastu ja kohe see vastas, mis tabas Markust. See saatuslikuks saigi.“

4-mehe turniiril võiks kasutada taktikat

Küsimusele, kui kohtunikuna võiks anda sportlastele nõu, siis kas tuleb koguda punkte või tuleb minna nii-öelda finaalini välja nii, et mees enam ei tõuse, vastas Jõhvik, et tema soovitaks, kui on tegu sellise 4-mehe turniiriga, kasutada taktikat.

Tymur Didiaiev vs Markus Mittal. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Esimene matš on alati kõige raskem

„Esimene matš on alati see kõige raskem ja sportlased võivad natuke emotsioonide peale minna. Kui räägime K1-stiilist, siis K1 ongi mõeldud punktide kogumise peale, ehk siis iga tugev tabamine annab ühe punkti. Aga kui sa lööd blokki, siis see ei anna. Kui võrdleme taipoksi, siis seal on natuke teistmoodi reeglid, seal vaadatakse üldist matši pilti,“ nentis ta.

Argo Jõhvik. Foto: Virko Veskoja

Kui räägime K1-stiilist, siis K1 ongi mõeldud punktide kogumise peale, ehk siis iga tugev tabamine annab ühe punkti.

Jõhvik tõdes lõpetuseks, et Tymur võitis selle matši kahtlusteta. „Markus oli küll tubli, aga peab natukene täpsemini hakkama tabama.“

Monika Kuzmina

Vaata veel