Kevin Renno. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

VIDEO I YAKUZA FIGHT I Kevin Renno: sportlane loob ise oma piirid

18. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Eesti võitlusspordi legend ja Eesti suurima poksiklubi omanik Kevin Renno, kes oli võitlusõhtul Yakuza Fight 6 NEW ERA, mis toimus 16. märtsil Rakvere Spordikeskuses, Hendrik Themasi ja Markus Mittali sekundandiks, lausus Goodfight`ile antud intervjuus, et maailmameistriks saamisel loob sportlane ise oma piirid.

Maailmameistriks saamisel loob sportlane ise oma piirid.

Sportlane loob ise oma piirid

2012. aasta taipoksi maailmameister Kevin Renno nentis, et kui rääkida näiteks Markus Mittalist ja sellest, millist tulevikku näeb temal Renno, vastas ta, et kui Mittal sama usinalt jätkab nagu teeb seda praegu, siis sportlane loob ise oma piirid. „Mina neid piire ei näe. Kui ta jätkab sama usinalt, siis tuult tiibadesse – toetame teda ja loodame parimat.“

Kui Markus Mittal sama usinalt jätkab nagu teeb seda praegu, siis sportlane loob ise oma piirid.

Markus Mittal. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Konkurents teeb võitlusspordi alale vaid head

Küsimusele, kas 2024. aastal võib öelda, et võitlusspordi juhid on omavahel ära leppinud ja teevad koostööd, erinevate võitlussarjade korraldajad käivad üksteise sündmustel, surutakse kätt ja aidatakse üksteisele kaasa või on säilinud pigem mõnus konkurents, vastas Renno, et konkurents teeb asjale ainult head. „Mina olen konkurentsi poolt. Mul oli väga hea meel näha, et Yakuza tuleb tagasi ja et tuleb tagasi MMA üritus Raju. See teeb meie alale ainult head. Mis aga puudutab sellist sisepoliitikat või intriige, siis minul pole neid kunagi kellegagi olnud. Aga on mõned inimesed, kes on üksteisele vastu puigelnud ja seda ma tõesti võib-olla enam nii väga ei tähelda praegu.“

Olen konkurentsi poolt. Mul oli väga hea meel näha, et Yakuza tuleb tagasi ja et tuleb tagasi MMA üritus Raju. See teeb meie alale ainult head.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Võitlussport areneb iga aastaga edasi

Renno tõdes, et tema jaoks on võitlussport elanud kogu aeg – isegi koroonajal võitlussport elas. „Võib-olla kõrvaltvaatajale, kes on selle ala seest väljas, siis tema jaoks tõesti oli natukene vaikne seis vahepeal. Aga ei, võitlussport areneb iga aastaga praegu edasi, seda on vinge vaadata. Nagu enne ütlesin, siis mida rohkem on sündmuste korraldajaid, kes teevad seda heal tasemel, kvaliteetselt, siis seda parem see alale on.“

Võitlussport areneb iga aastaga praegu edasi, seda on vinge vaadata.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Turniiris on kõik võimalik

Kuidas aga hindab Renno Yakuza taset ning kuidas on rahul loosi tulemusega? „Sündmuse korraldustaset on raske hinnata, sest see pole veel alanud. Aga usun kindlasti, et see on tasemel ja hea,“ lausus ta ja lisas, et siiani, mis ta korraldajatega suhelnud on, on kõik väga hästi sujunud ja sportlaste eest on hästi hoolitsetud. See on Renno jaoks väga oluline. „Mis puudutab loosiratast, siis nagu Markus Mittal ütles, et tema vastase kohta pole erilist infot, aga see loos läks põnevalt. Vähemalt on võimalus näha Allani ja Markuse finaali koos, et nad ei läinud kohe avaringis kokku.“ Renno tõdes, et loodab seega, et ukrainlased lähevad välja. „Sa ei saa öelda kunagi 100% kindlalt. Sama on ka selle kuni 80 kg turniiriga. Osa rahvast peab favoriitideks võib-olla kedagi teist. Eks me näe, turniiris on kõik võimalik.“

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Kevin Renno Salamatini tehnikast

Rääkides näiteks Salamatini ja Themasi tehnikatest, siis Renno nentis, et Salamatin on väga tricky võistleja. Ta on väga raske vastane, pikk, ning kasutab oma pikkust väga hästi ära. Renno on aga näinud kahte matši, kus Salamatin on kaotanud. „Ja need vastased on teinud just seda, mida tuleb teha sellise pika mängija vastu, ehk tohutu surve ja sa ei lähe sinna peale 1-2-3 löögiga, vaid sa lähed sinna peale nii, et sa ei lõpeta löömist. Surud ta nööridesse. Seal ei ole tal enam pikkusest kasu, ta ei saa enam mängida. Siin muidugi, mis oli üllatus ja ainuke kivi võib-olla korraldajate kapsaaeda, on see, et reeglitest rääkides selgus, et siin võib hoida clinch’is nii kaua kui tahad ja töötad põlvi siis järjest, mitte nii, et K1 reeglite järgi võid teha ühe põlve,“ leidis ta ja lisas, et Salamatinile annab see suure eelise, sest ta on pikk ja taipoksi võitleja, kes saab pikkusega  clinch’i haaret ära kasutada. Samuti on põlved üheks Salamatini trumbiks.

Dmitri Salamatin vs Hendrik Themas. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Edu taga on järjepidev töö

Monika Kuzmina

Vaata veel