Kevin Renno. Foto: GoodFight, Virko Veskoja

VIDEO I Kevin Renno: rahvusvahelise kogemuse saamine on noortele väga oluline

24. juuli 2024 | KRVA, Uudised

Eesti suurima poksiklubi, Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia, omanik Kevin Renno kinnitas GoodFight`ile antud intervjuus, et personaaltrenne tehakse ka keset suve ja paljud treenerid on hommikuti spordiklubis ka suvel kohal, et harrastajate ja sportlastega tööd teha. Renno andis ülevaate laste ja noorte koondisest, kes registreeriti sellel nädalal. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemiast oli koondises neli sportlast.

Kuidas pannakse kokku koondis?

Renno selgitas intervjuus, et koondis pannakse kokku peamiselt Eesti meistrivõistluste tulemuste järgi. Kui kumbki sportlane mingil põhjusel Eesti meistrivõistlustel ei osalenud, siis see võib mängida rolli ka EST Openil. „Kui sportlane ei osalenud ka sellel ja ühel treeneril on  ühes kaalus, ühes vanuseklassis kandidaat, siis korraldame lihtsalt ühe sellise sõpruskohtumise, et näha, kumb teenib siis ära selle koondisesse pääsu.“

Küsimusele, millised on koondise sportlaste, ehk kolme noormehe ja ühe neiu, väljavaated, vastas Renno, et väljavaated on head ja väga head. Ta tõdes, et tegu on pühendunud sportlastega, kes käivad iga päev ja ka kaks korda päevas trennis. „See, kuidas nad omavahel suhtlevad ja ennast treeninglaagris üleval peavad… Nad jälgivad oma toitumist ja lähevad õigel ajal magama, et trennist maksimumi võtta,“ lausus ta ja lisas, et tema ise nende vanuselt nii pühendunud kindlasti ei olnud. „Tänapäeva noored on kindlasti teadlikumad toitujad ja teadlikumad treenijad ning see info on neile lihtsamini kättesaadav. Ütleme nii, et midagigi head ka sellest sotsiaalmeediast.“

Tänapäeva noored on kindlasti teadlikumad toitujad ja teadlikumad treenijad ning see info on neile lihtsamini kättesaadav. Ütleme nii, et midagigi head ka sellest sotsiaalmeediast.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Virko Veskoja

Koondislaste seas on ka Brigitta Vaab, kes on Muay Thai maailmameistrivõistlustel saavutanud 3. koha. Renno meenutas, et Brigittaga käisid nad eelmine aasta esimest korda MM-il Türgis, kus Brigitta võitis kaks järjestikust matši ja kaotas alles kolmandas. „See oli siis juba veerandfinaalis ning ta saavutas sellega kolmanda koha. Brigitta kaotas, kui ma õigesti mäletan, ühele Kreeka tütarlapsele, kes üks aasta varem võitis, ehk kaotas siis meistrile.“

Rahvusvahelise kogemuse saamine on väga oluline

Kui tähtis on aga sportlastele see, et nad ei võistleks ainult Eestis, vaid saaksid ka rahvusvahelist kogemust? Renno tõdes, et see on väga oluline. „Meie omad… Antud punt, kellega me läheme, on väljas vähe käinud. Brigitta vist on, aga poisid, ma arvan, et ei ole. Seega on see äärmiselt oluline,“ sõnas ta ja lisas, et sedasi harjub sportlaste närvikava juba välisvõistlustega ja võõrsil võistlemisega. „Kodus on ju äärmiselt lihtne. Pere ja sõbrad tulevad vaatama ja kõik, ka treenerid ning kohtunikud, on tuttavate nägudega. Aga välismaal on võõras publik, võõras hall ning üldiselt vaenulik publik. Samuti kõik muud miinused, mis sellega kaasas käivad. See teeb tugevaks.“

Välismaal on võõras publik, võõras hall ning üldiselt vaenulik publik. Samuti kõik muud miinused, mis sellega kaasas käivad. See teeb tugevaks.

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Virko Veskoja

Iga treeneri sees on ka spordipsühholoog

Spordi tegemise juures on lisaks füüsilisele poolele, oluline ka vaimne pool. Renno tõi välja, et spordipsühholoogi neil eraldi ei ole. Praegu on tal pooleli läbirääkimised siiski ühe spordipsühholoogiga, et viimane tuleks neile treeninglaagrisse. „Eraldi selliseid vaimse poole treeninguid meil ei ole ja mingeid eeskirju selle jaoks pole. Aga kõikide treenerite sees on see mingil määral olemas ja iga treener annab seda ise edasi. Siiamaani oleme sellega väga kenasti hakkama saanud ja ikkagist pingutame edasi,“ arvas ta.

Tulgu, mis tuleb

Kui hüpata korraks 2024 aasta jõuluaega või vana aasta õhtusse, siis mis peaksid need neli noort olema saavutanud, et Renno uhke oleks? Renno rääkis, et on juba praegu nende sportlaste üle uhke – nii poisid kui ka Brigitta on näidanud väga häid kahte viimast hooaega. „Minu eesmärk sinna MMile minekul nendega on täpselt samamoodi, et anda neile see kogemus, et kõik oleneb nende vanuseklassist. Andreas võistleb näiteks seeniorite 16-17 vanuseklassis ja tema saab võistluste ajaks 17. Kauril selles mõttes on natukene raskem, et Kaur sai 14 ja tema võistleb endast vanematega, ehk 14-15-aastat. Villul justkui samamoodi väga hea võimalus, sest ta on 12 lõpus ja ta võistleb siis 12- ja 13-aastastega,“ sõnas ta ja lisas, et ütleb sportlastele kogu aeg, et ta ei eelda, et nad peaksid kõik kulla tooma või üldse seal medalile tulema. „Me läheme sinna, anname endast parima ja ma igal juhul olen nende üle uhke. Tulgu, mis tuleb.“

Kevin Renno. Foto: GoodFight, Virko Veskoja

Miks võiksid noored poksiga tegeleda?

Renno tõi lõpetuseks välja, et temal on ainult tema enda noored, keda ta kasvatab ja treenib ning nemad annavad talle energiat, mida on vaja treeneriks olemiseks. „Olen lastevanematelt tagasisidet saanud, et laps on palju rahulikum, enesekindlam ja ei karda nii palju. Just ka hüperenergilised… Nad on rahulikumad ja nendega on lasteaias kui  ka koolis vähem probleeme,“ sõnas ta selle kohta, miks võiks noor inimene trenni tulla ja milliseid muutusid on lapsevanemad oma lastes pärast poksiga alustamist näinud.

Monika Kuzmina

Vaata veel